Wszystko, co musisz wiedzieć, aby odnieść sukces w swojej działalności

Według danych trendów Google, hasło wyszukiwania, jak zacząć side hustle otrzymało 4,700% wzrost w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Taki wzrost odzwierciedla chęć Brytyjczyków do zwiększenia swoich dochodów poprzez rozpoczęcie przedsięwzięcia biznesowego poza pracą 9-5. Jako, że 1 na 4 Brytyjczyków ma swój side hustle, jest to zatłoczony rynek. Tutaj, zespół Simply Plastics ujawnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby uruchomić udany side hustle.

Dlaczego?
Zanim zdecydujesz się na to, czym jest twój side hustle, ważne jest, abyś określił powód, dla którego chcesz go przyjąć i ogólny cel. Niezależnie od tego, czy chodzi o spłatę niektórych długów, uzupełnienie dochodu rozporządzalnego, czy nawet całkowite opuszczenie pracy na pełen etat, znajomość powodu, dla którego chcesz zająć się side hustle, pomoże ci zachować entuzjazm dla pracy, której wymaga.

Praca nad swoim side hustle będzie pochłaniać dużo wolnego czasu, zarówno po pracy, jak i w weekendy. Wybierając swoje side hustle, upewnij się, że jest to coś, co sprawia ci przyjemność i jest twoją pasją. Prowadzenie udanej strony hustle wymaga dużo motywacji, która będzie trwać tylko wtedy, gdy lubisz to.

Bądź legalny
Powszechnym założeniem jest to, że nie trzeba brać pod uwagę praktykę side hustle, ponieważ na początku jest to małe przedsiębiorstwo. To nie jest prawda; ważne jest, abyś przeczytał swoją umowę o pracę, aby ustalić, czy twoje obecne miejsce pracy pozwala na pracę poza nim. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy Twoja side hustle jest w tej samej branży, ponieważ Twój obecny pracodawca może postrzegać to jako konflikt interesów.

Przepisy BHP dotyczą zarówno side hustle, jak i dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Jeśli Twoja poboczna działalność polega na sprzedaży wypieków, prawdopodobnie będziesz musiał odbyć szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a prawie każda poboczna działalność wymaga ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w przypadku zdarzeń niezależnych od Ciebie.

Bądź przygotowany, to nie tylko zysk
Side hustlers są prawdopodobnie spotkać kilka niespodzianek po drodze, największym jest to, że nie kieszeni wszystkie pieniądze wykonane. Jeśli istotą twojego side hustle jest sprzedaż produktu, to prawdopodobnie będziesz korzystał z platformy marketingowej, takiej jak Etsy lub eBay, aby dystrybuować swoje towary. Platformy te pobierają opłatę od każdej sprzedaży i w zależności od serwisu bankowego, którego używasz do transakcji z klientami, pojawi się kolejna opłata. Dodatkowo będziesz zobowiązany do ciągłego inwestowania w akcje.

Myśl sezonowo
Luksusem pozycji kontraktowej 9-5 jest to, że twoja pensja jest taka sama z miesiąca na miesiąc. Ważne jest, aby zrozumieć, że jest prawdopodobne, że dochody z Twojej strony hustle zmieni się sezon do sezonu; Boże Narodzenie jest prawdopodobne, aby być bardziej zajęty niż styczeń, na przykład. Ponadto, wydarzenia na świecie, takie jak kryzys kosztów utrzymania, będą miały wpływ na twoje dochody, więc jeśli zamierzasz dokonać przejścia od pełnego czasu do samozatrudnienia, ważne jest, aby dokładnie przewidzieć swoje finanse.

Kupuj tanio, trać dwa razy
Powtarzający się klienci mogą szybko stać się chlebem i masłem każdego biznesu. Aby mieć stałych klientów i uniknąć zwrotów z powodu niskiej jakości, ważne jest, abyś zbudował swój produkt z kawałków wysokiej jakości. Zaczynając, może być kuszące, aby kupić towary, które są najtańsze na rynku, jednak może to okazać się fałszywą ekonomią, ponieważ zwroty klientów są prawdopodobne, aby ponieść. Co więcej, konkurenci mogą używać produktów premium, prowadząc twoją bazę klientów do zakupów tam.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top