Huawei kontynuuje zabawę z łącznością satelitarną. Wprowadzi ją nawet do smartwatchy

Producenci smartfonów w swoich nowych modelach coraz częściej sięgają po łączność satelitarną. Na razie to dopiero początku, a szlak przeciera znów Apple, choć po piętach depczą mu też inni, np. Huawei, który wprowadził takie rozwiązanie w serii Mate 50. Teraz pojawiły się plotki, że firma nie będzie w tej kwestii ograniczać się tylko do smartfonów.

W iPhone’ach 14 znalazła się nowa funkcja “Alarmowe SOS przez satelitę” umożliwiająca wysłanie komunikatu z prośba o pomoc nawet wtedy, gdy nie mamy ani kreski zasięgu. Już niejednokrotnie słyszeliśmy o tym, jak ta funkcja uratowała komuś życie. Faktycznie, zapewnienie łączności satelitarnej, nawet jednostronnej, to coś, co może pomóc w kryzysowych sytuacjach. Nie dziwi więc działanie innych firm, które również chcą umieścić taką technologię w swoich urządzeniach.

Huawei już to zresztą zrobił w serii Mate 50, umożliwiając swoim użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych i informacji o lokalizacji przez satelitę, chociaż nie można odbierać wiadomości za pośrednictwem tego standardu łączności. Jest to więc tak samo, jak u Apple’a łączność jednokierunkowa. Warto też wspomnieć, że firmy produkujące układy mobilne także zainteresowały się tą opcją i łączność satelitarna znalazła się już np. na pokładzie nowego chipsetu od MediaTek, a w przyszłości również Qualcomm wyposaży w to rozwiązanie swoje procesory.

Tymczasem nowe doniesienia wskazują, że Huawei ma dalekosiężne plany w tej kwestii i nie ma zamiaru ograniczać tej funkcji tylko do smartfonów, wychodząc zapewne z założenia, że czasem możemy nie mieć przy sobie nawet telefonu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top