Środki ostrożności dla wesołego rodzinnego weekendu na kempingu

Jeśli szukasz zabawnej aktywności rodzinnej, która stworzy długotrwałe wspomnienia, wyjazd na kemping może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Jest to okazja do wyjścia na zewnątrz, gdzie można być otoczonym przez naturę i świeże powietrze podczas spędzania czasu z najbliższymi.

Podczas biwaku można korzystać z niezliczonych atrakcji, a gdy elektronika nie jest dostępna, istnieje wiele okazji do nawiązania rodzinnej więzi. Oczywiście, bezpieczeństwo jest priorytetem, więc porozmawiajmy o podstawowych środkach ostrożności, które każda rodzina powinna znać przed wyruszeniem w drogę.

Zacznij od mądrego pakowania
Najważniejszą częścią bezpiecznego biwakowania jest odpowiednie spakowanie się. Będziesz potrzebować podstaw:

  • Śpiwory
  • Podkładki do spania
  • Krzesła
  • Poduszki
  • Latarka
  • Latarnia
  • Namiot

Jeśli chodzi o zakup lub kupno namiotu, upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby wygodnie zmieścić całą rodzinę. Upewnij się również, że ma bezpieczne drzwi, które utrzymają zwierzęta na zewnątrz, a jednocześnie będą wystarczająco łatwe do otwarcia, jeśli musisz wyjść w nocy, aby skorzystać z łazienki lub wyjść bez budzenia reszty rodziny.

Pamiętaj, że będziesz na zewnątrz w żywiołach, więc musisz pozostać suchy i ciepły. Jeśli zapomnisz o podstawach, możesz mieć kłopoty, zanim jeszcze zaczniesz. W tygodniach poprzedzających wyjazd na kemping stwórz listę podstawowych rzeczy i uzupełniaj ją w razie potrzeby. Jeśli masz przyjaciół, którzy lubią biwakować, poproś ich o radę. Jeśli jest to Twój pierwszy biwak i nie jesteś pewien, czy Ci się spodoba, możesz nawet poprosić o pożyczenie ich sprzętu, abyś nie musiał wydawać setek dolarów na nowe przedmioty, których być może nie będziesz już używać.

Ważne jest również, aby myśleć poza pudełkiem, jeśli chodzi o właściwe pakowanie. Pamiętaj, że prawdopodobnie nie będziesz miał usługi telefonicznej, gdy jesteś w lesie, więc warto przynieść papierowe mapy obszaru, więc zawsze wiesz, gdzie jesteś. Powinieneś również zabrać kompas, aby zawsze wiedzieć, w którym kierunku powinieneś iść, jeśli zgubisz się podczas wędrówki.

Podstawy pierwszej pomocy
Chociaż nie musisz być profesjonalnym survivalowcem, powinieneś przynajmniej mieć podstawowe pojęcie o pierwszej pomocy przed wielką wyprawą na kemping. Aby być przygotowanym na wszystko, należy przynieść apteczkę pierwszej pomocy. Możesz kupić je w sklepie, lub zrobić własną. Twoja apteczka powinna zawierać bandaże, gazę, agrafki, pęsetę, maści, chusteczki antyseptyczne i wszelkie specyficzne leki, których Ty lub Twoje dzieci potrzebujecie regularnie.

Przygotuj się na potencjalne niebezpieczeństwa, które mogą pojawić się, gdy jesteś otoczony przez naturę, w tym potencjał ukąszeń przez owady. Niektóre z najczęstszych rodzajów ukąszeń owadów, które możesz spotkać w lesie to mrówki, pszczoły, osy, komary i kleszcze. Aby zapobiec możliwości ukąszenia przez owady, noś spodnie i koszulki z długim rękawem i staraj się unikać chodzenia po długiej trawie, kiedy tylko jest to możliwe. Dobrym pomysłem jest zbadanie owadów występujących w Twojej okolicy, abyś mógł podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Ważne jest również, aby być świadomym niebezpiecznych roślin w Twojej okolicy. Istnieją pewne rośliny, których należy unikać za wszelką cenę, w tym trujący bluszcz, dąb i sumak. Wszystkie te rośliny podrażniają skórę i mogą zrujnować Twój weekend. Unikaj jedzenia jakichkolwiek jagód w dziczy, chyba że wiesz na pewno, że nie są toksyczne.

Przygotuj się na to, co niespodziewane
Wiele osób romantyzuje biwakowanie i chociaż może to być zabawne, pamiętaj, że jesteś w dziczy i możesz znaleźć się w niebezpiecznych sytuacjach. Dlatego ważne jest, aby przygotować się na to, co niespodziewane.

Kiedy dotrzesz do kempingu, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest zidentyfikowanie, gdzie znajduje się najbliższa stacja ranger. Jeśli nadal szukasz, zapytaj strażnika lub pracownika, zanim pójdziesz zbyt daleko w las. Strażnik może być jedyną osobą, która może pomóc Ci w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Zgubienie się w lesie to potencjalna sytuacja awaryjna, na którą musisz być przygotowany. Aby przygotować się na taką ewentualność, zaplanuj zabranie ze sobą co najmniej tyle jedzenia, aby wyżywić swoją rodzinę przez trzy lub więcej dni. Jeśli się zgubisz, w Twojej latarce mogą wyczerpać się baterie. Aby pokonać tę przeszkodę, powinieneś spakować latarnie słoneczne i czołówki, których możesz użyć do nawigacji po pustkowiu w razie potrzeby.

Istnieje wiele środków ostrożności, o których należy pamiętać, gdy wybierasz się na kemping z rodziną. Pamiętaj o tych istotnych wskazówkach, a możesz spędzić wspaniały czas w dziczy ze swoimi bliskimi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top