Pięć rzeczy, o których należy pamiętać planując wizytę na Wyspach Galapagos

Wyspy Galapagos są naprawdę wyjątkowe i mają tak wiele do zaoferowania. Ich unikalna sceneria i niesamowita bioróżnorodność sprawiają, że ten region świata naprawdę budzi respekt i jest magiczny. W rzeczywistości, według galapagas.org, około 80% ptaków lądowych, 97% gadów i ssaków lądowych oraz ponad 30% roślin, które znajdują się na tych wyspach są endemiczne. Co więcej, ponad 20% gatunków morskich na Galapagos jest również unikalnych dla tego obszaru.

Te wyspy są po prostu niesamowite, a oto kilka przydatnych wskazówek, które naprawdę pomogą Ci w pełni wykorzystać swoją przygodę raz w życiu.

  1. Wybierz się na rejs.

Chociaż możesz wziąć w Wyspy Galapagos drogą lądową, jest to o wiele łatwiejsze i szybsze do zrobienia, biorąc rejs. Możesz uzyskać najlepsze rejsy P&O do tego obszaru i oferują one doskonałe doświadczenie. Ponadto, gdy weźmiesz rejs, wiele czasu poświęconego na podróżowanie może się zdarzyć w nocy, więc nawet nie zauważysz. 

Zazwyczaj, jeśli wybierasz się w rejs, lecisz z Ekwadoru, aby dołączyć do statku, a następnie podróżujesz między różnymi wyspami, ciesząc się cudami każdej z nich. Dostaniesz również poznać nowych ludzi na statku, doświadczyć wykwintnej obsługi na pokładzie, a także cieszyć się wspaniałym doświadczeniem gastronomicznym każdego dnia. 

  1. Zdobądź dobry aparat i zapoznaj się z nim. 

Ze swoimi budzącymi respekt krajobrazami, unikalną bioróżnorodnością i bogactwem gatunków endemicznych, jest to ten rodzaj wakacji, gdzie naprawdę nie chcesz niczego przegapić i gdzie chcesz zachować wspomnienia na zawsze. 

Upewnij się, że jesteś zaznajomiony z wybranym przez siebie aparatem i że wiesz, jak go dobrze używać. Dzika przyroda porusza się szybko i musisz ją uchwycić, zanim zniknie! Jeśli możesz dostać jeden, zanurzalny aparat, który pozwala na robienie podwodnych zdjęć, zdecydowanie pomoże dodać do twoich doświadczeń.

  1. Spakuj swoje niezbędne rzeczy.

Tak, będziesz potrzebował zwykłych przedmiotów wakacyjnych, takich jak paszport, ubrania, pieniądze i tak dalej. Jednak Galapagos ma również pewne specjalne wymagania. 

Położony w pobliżu równika, znajdziesz dni dość gorące i noce dość chłodne, więc będziesz potrzebował silnego balsamu do opalania i wyboru swetrów. Krajobraz może być również błotnisty, skalisty i mokry, więc upewnij się, że masz silną parę wygodnych butów turystycznych lub butów.

  1. Nie zapomnij o życiu wodnym!

Wiele wycieczek koncentruje się na unikalnej dzikiej przyrodzie, która siedzi nad falami, jak wspaniały fregata, krakwa Galapagos, Conolophus, czerwononogi booby i żółw gigantyczny Galapagos. Jednak pod powierzchnią krystalicznie czystej wody znajdują się żółwie, lwy morskie, ryby motylkowe z czarnym nosem, ryby puffer, papugoryby, żabnice królewskie i żółtopłetwe, aby wymienić tylko kilka. 

  1. Wiedz, gdzie nie jesteś pożądany!

Wyspy Galapagos są piękne poza słowami i tysiące ludzi każdego roku udają się, aby je odwiedzić. Jednak nigdy nie zapominaj, że te wyspy są pełne delikatnych ekosystemów i rzadkiej fauny i flory. Obszary bezpieczne do zwiedzania są jasno określone i powinieneś pozostać w tych granicach przez cały czas. 

W związku z tym trzymaj się obszarów, które są dla Ciebie wyznaczone i szanuj ciężką pracę ochronną, która trwa na tym obszarze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top