3 zajęcia w połowie semestru, dzięki którym dzieci będą miały zajęcie

Rodzinne dni na zewnątrz mogą być drogie, ale jeśli myślisz kreatywnie, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zabawiać swoje dzieci, które są tanie lub bezpłatne. Od wycieczek do kina po zabawy w domu i na świeżym powietrzu, jest wiele rzeczy, które można zrobić w tym półroczu z dziećmi przy ograniczonym budżecie. 

Poniżej, ekspert ds. rodzicielstwa Amanda Jenner, przedstawiła swoje trzy najlepsze zajęcia, którymi można się cieszyć z dziećmi od dziś, czy to w deszczu, czy w słońcu!

STWÓRZ SWOJE WŁASNE KINO

Dla rodziców z dziećmi w każdym wieku, stworzenie kina w domu jest świetnym sposobem na spędzenie dnia z dziećmi, bez konieczności wydawania pieniędzy, ponieważ wszystko czego potrzebujesz jest już w Twoim domu. Aby uczynić to półroczne zajęcie bardziej angażującym i interaktywnym dla Twoich dzieci, spróbuj zasunąć zasłony i zrobić miskę pełną ulubionych przekąsek Twoich dzieci, aby stworzyć uczucie pójścia do kina we własnym domu.

Aby wpleść w ten dzień trochę sztuki i rzemiosła, spędź trochę czasu z dziećmi, tworząc w domu bilety do kina, które są tematycznie związane z filmem, który zamierzasz obejrzeć, ponieważ jest to kolejna darmowa czynność, która może przedłużyć zabawę. Podejmując wysiłek, aby naprawdę zanurzyć dziecko w doświadczeniu kinowym, dlaczego nie spróbować zabawy w przebieranie się z dzieckiem, zwłaszcza jeśli jego ulubiona postać występuje w oglądanym filmie?

ŁĄCZENIE NIEUPORZĄDKOWANEJ ZABAWY Z EDUKACJĄ

Gdy dzieci nie uczęszczają do szkoły, dobrym pomysłem może być podszkolenie umiejętności liczenia, dzięki czemu dziecko będzie mogło kontynuować naukę i rozwijać swoją wiedzę w domu. Niektóre pomysły na darmowe, edukacyjne zabawy w chusteczkę mogą obejmować poproszenie Twojego malucha o stworzenie liczb i przeliterowanie słów za pomocą Play-Doh lub użycie kredy na zewnątrz w ogrodzie do rysowania obrazków i wypisywania słów. Nie tylko jest to darmowy sposób na spędzenie dnia, angażując się w zainteresowania dziecka, ale ta aktywność może również pomóc utrzymać umiejętności i wiedzę, której uczą się w szkole, pomagając Tobie jako rodzicowi pomagać w nauce w domu.

Inne darmowe zajęcia związane z bałaganiarstwem mogą obejmować pozwalanie dziecku na mycie zabawek ciepłą wodą z mydłem. To zabawne, domowe zajęcie może również pomóc w nauce dziecka poza szkołą, ponieważ uczy się ono, jak czyścić swoje zabawki, a jednocześnie dobrze się bawi, wykonując czynność, która przemawia do jego ciekawości sensorycznej.

ZORGANIZUJ POLOWANIE NA POSZUKIWACZY PRZYGÓD

Jeśli ty i twoje dziecko szukacie czegoś do zrobienia w domu w tym półroczu wakacji bez względu na pogodę i bez kosztów, rozrywką i aktywnością fizyczną, którą możecie wykonać w domu lub na zewnątrz, może być tworzenie scavenger hunt. Ten aktywność mógł zawierać chować niektóre kształty lub przekąski wokoło domu lub w twój ogródzie, then pozwalać twój małego jeden przeszukiwać wokoło domu szukający rzeczy. To ćwiczenie może być również wykonywane w grupie przyjaciół, więc jeśli Twoje dziecko chce zrobić coś ze swoimi przyjaciółmi tego lata, dlaczego nie zaprosić ich do wzięcia udziału w grupowym polowaniu na poszukiwaczy, być może tworząc konkurencję, aby zobaczyć, które dziecko może znaleźć najwięcej przedmiotów jako pierwsze. 

Ta darmowa, domowa aktywność jest dobra do wykonania w deszczowe dni, ponieważ nadal można ukryć przedmioty wokół domu, jak również zaprosić przyjaciół, członków rodziny lub innych rodziców na dzień, aby uczynić dzień jeszcze bardziej zabawnym dla twoich małych dzieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top