5 sposobów, aby zrestartować swoje zdrowie i samopoczucie w maju

Wskazówka 1:

Wyznacz cele – wyznaczenie konkretnych celów może pomóc w zapewnieniu dodatkowej motywacji, która może być potrzebna do trzymania się programu zdrowotnego i fitness. Unikaj jednak celów związanych z czasem, ponieważ po ich osiągnięciu nie będziesz miał powodu do kontynuacji. Chcę czuć się bardziej pozytywnie o sobie, lubię uczęszczać na zajęcia fitness, ponieważ lubię przebywać wśród innych ludzi i lubię atmosferę, chcę czuć się bardziej kontrolowany i lepszy w podejmowaniu decyzji. Staraj się nie skupiać na zmianie swojego wyglądu, zamiast tego skup się na pozytywnym nastawieniu psychicznym.

Wskazówka 2:

Ułatw sobie zadanie – Ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania, jeśli chodzi o swoje zdrowie i samopoczucie. Jeśli Twój cel nie jest realistyczny lub osiągalny, trudniej będzie Ci go zrealizować i trzymać się go. Jeśli jest to coś w zasięgu ręki, łatwiej jest wyznaczyć mniejsze cele, aby zrealizować swoje postanowienie. Wiele osób dostanie overexcited na perspektywę rozpoczęcia nowego reżimu fitness i rzucić się głową w pierwszym rzędzie do niego. Wszyscy wiemy, że ćwiczenia mają wspaniałe korzyści, takie jak zwiększenie nastroju, spalanie kalorii i zwiększenie poziomu energii, ale tak jak wszystko inne w życiu, umiar jest kluczem.

Intensywne ćwiczenia obciążają mięśnie, stawy i kości, co powoduje zmęczenie i bolesność, które ostatecznie wpływają na wydajność. To właśnie te niekomfortowe momenty, gdy zbyt mocno i zbyt szybko naciskasz, są pamiętane przez Twoje ciało i będą Ci przypominać, gdy po przerwie znów zdecydujesz się na ćwiczenia. Nie bądź dla siebie zbyt surowy i odpręż się. 

Osoby rozpoczynające nowy reżim fitness powinny rozważyć zażywanie suplementu z witaminą C o wysokiej absorpcji, która jest silnym przeciwutleniaczem i może pomóc w naprawie tkanek oraz wspomagać regenerację mięśni po ciężkim treningu. 

Wskazówka 3:

Postaw ćwiczenia na równi z głównymi priorytetami – Spędzanie czasu z rodziną, praca, zdrowe odżywianie powinny znajdować się na liście Twoich priorytetów, ale nie umieszczaj ćwiczeń na ostatnim miejscu. Jeśli to zrobisz, będzie to ze szkodą dla Ciebie, ponieważ kiedy w końcu dostać się w treningu, pchanie się zbyt mocno może zostawić cię kuleje wokół (i nie może ćwiczyć) dla dni lub nawet tydzień, który zakłóca swoją rutynę ćwiczeń. Prowadzenie rejestru swojej podróży fitness jest wypróbowanym i przetestowanym sposobem, aby zapewnić, że pozostaniesz na torze ze swoimi celami, i nie przegap okazji, aby uznać kamienie milowe, które osiągnąłeś tak daleko.

Wskazówka 4:

Zwiększ swoje odżywianie – Odżywianie dostarcza organizmowi paliwa, którego potrzebuje, aby się uzupełnić, a także wzmacnia umysł, ciało i duszę, zwłaszcza jeśli stosujesz również reżim fitness. Upewnij się, że spożywasz dużo złożonych węglowodanów i białka, białko jest niezbędnym budulcem dla wzrostu i naprawy mięśni. Unikaj liczenia kalorii, skup się na tym, ile kolorów zawierasz w posiłkach. Kup sobie tęczową kartę żywności i staraj się włączać do swoich posiłków czerwone, pomarańczowe, żółte, fioletowe i zielone pokarmy. Jest to nie tylko zabawny sposób na zwiększenie odżywiania, ale także zapewni ci lepszą energię, czystszą skórę i zmniejszy zachcianki na cukier, a wszystko to bez jednego kalorycznego trackera w zasięgu wzroku. Balansowanie obu z umiarem jest kluczem. Dowody wskazują również, że zwiększenie spożycia witaminy D może znacznie poprawić zdolność do ćwiczeń. Well Actually’s high absorption liposomal Vitamin D oral sprays, są szybkim, smacznym i łatwym sposobem, aby zapewnić, że otrzymujesz prawidłową dzienną dawkę, której potrzebujesz. 

Wskazówka 5:

Ciesz się tym – Jeśli stwierdzisz, że nie cieszysz się swoim nowym planem dotyczącym zdrowia i dobrego samopoczucia, zastanów się dlaczego? Czy za bardzo się wysilasz, że staje się to nieprzyjemne? A może sama czynność nie wzbudza Twojego zainteresowania? A może jedzenie, które spożywasz, nie jest przyjemne? Ćwiczenie nie powinno być codzienną walką, a Ty nie powinieneś obawiać się kolejnego posiłku. Samodzielne bieganie może nie być przyjemne, natomiast udział w zajęciach jogi z innymi osobami w środowisku społecznym może być. Ćwiczenie z kumplem, niezależnie od tego, czy jest to przyjaciel, partner czy kolega, jest świetną motywacją dla was obojga i może pomóc w budowaniu trwałych relacji i przyjaźni. Możesz też spróbować ćwiczyć o innej porze dnia lub przemyśleć swój sposób myślenia, ćwicząc wczesnym wieczorem po stresującym dniu w pracy. Dla wielu osób słuchanie muzyki lub podcastów stanowi dodatkową korzyść dla treningu i czyni go bardziej przyjemnym. Jeśli chodzi o dietę, nie ograniczaj się nadmiernie do pewnych pokarmów, które sprawiają Ci przyjemność; umiar jest kluczem i nadal możesz utrzymać zdrową dietę, jednocześnie ciesząc się pokarmami, które kochasz, z dodatkowymi dobrociami!

W tym kluczowym miesiącu, uchwały są tworzone i łamane każdego roku, więc ważne jest, aby naprawdę rozważyć, jakie są powody swoich wyborów, co faktycznie lubisz i upewnić się, że pasuje do Twojego stylu życia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top