Netflix pozwala teraz dostosować napisy na telewizorze

Nie musisz już otwierać swojego konta w przeglądarce, aby zmienić wygląd napisów.

Jeśli chcesz zmienić wygląd napisów i zamkniętych napisów na Netflixie – być może zmienić rozmiar czcionki lub dodać cień, który sprawi, że będą bardziej czytelne – musiałbyś uzyskać dostęp do swojego konta w przeglądarce. Proces ten jest o wiele bardziej skomplikowany, niż musi być, jeśli głównie strumieniujesz w telewizji. W rzeczywistości nigdy nie zmieniłem tego, jak wygląda moje przez te wszystkie lata, nawet jeśli wcześniej chciałem. Teraz, według TechCrunch, gigant streamingu w końcu rozpoczął walcowanie możliwości dostosowania napisów i zamkniętych napisów tekst w samej aplikacji TV.

W oparciu o raport publikacji, funkcja wygląda i działa podobnie do Amazon Prime Video TV app’s subtitle adjuster. Pozwala wybrać między małym, średnim i dużym tekstem, jak również między czterema stylami z i bez cieni. Jedną z opcji jest żółty tekst na czarnym tle dla większego kontrastu, jeśli tego potrzebujesz. Na zaktualizowanej stronie pomocy usługi, powiedział, że można uzyskać dostęp do tych kontroli, przechodząc do Ustawienia na dole ekranu, podczas gdy show jest odtwarzany, a następnie wybierając Rozmiar i styl napisów. Należy pamiętać, że nie jest możliwe, aby zmienić wygląd tekstu dla arabskiego, hebrajskiego, japońskiego, koreańskiego, rumuńskiego, tajskiego i tradycyjnego chińskiego w tej chwili.

W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z napisów, aby usłyszeć dialog, gdy dźwięki są niezrównoważone, a głosy wydają się być mniej głośne niż tło, lub aby oglądać programy w obcym języku. Już nie tylko widzowie z wadą słuchu z nich korzystają. I choć elementy sterujące w aplikacji TV oferują mniej opcji dostosowywania niż strona internetowa Netflixa, sprawiają, że zmiana wyglądu napisów jest dużo bardziej przystępna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top