Najlepsze VPN-y dla podróżnych

Najlepszy VPN dla podróży powinien być kompatybilny z Twoim laptopem i urządzeniami mobilnymi, a także zapewniać bezpieczne i niezawodne połączenie. Jeśli szukasz jednego do wypróbowania w 2023 roku, oto twoje najlepsze wybory VPN dla podróżnych.

Dojeżdżając do pracy lub pracując za granicą, nie musisz zostawiać bezpieczeństwa i prywatności w domu.

Mając to na uwadze, podróżny VPN, narzędzie, które niestety jest często pomijane, jest dostępne, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych i dać Ci spokój, gdy jesteś w podróży. Ze wszystkich sytuacji, w których możesz się znaleźć, korzystając z VPN, być może najbardziej krytyczną dla misji jest ta, w której jesteś w podróży. Będąc poza domem, polegasz na infrastrukturze komunikacyjnej dostępnej tam, gdzie jesteś. Możesz mieć silne połączenie Wi-Fi na lotnisku lub w kawiarni, ale czy jest ono bezpieczne?

W większości przypadków, z otwartymi hotspotami Wi-Fi, odpowiedź brzmi stanowczo „nie”.

To właśnie tam VPN przychodzi na ratunek. Najlepsze VPN-y tworzą bezpieczne tunele, które chronią Twój ruch internetowy. Zapewnia to dodatkową warstwę ochrony przed ujawnieniem lub kradzieżą informacji finansowych lub danych logowania.

Pamiętaj, że sieci VPN są nielegalne w niektórych krajach, ponieważ rząd gospodarza chce monitorować cały ruch. Upewnij się, że sprawdzasz lokalne prawo, zanim zrobisz coś, co może być niemile widziane i zbadane, co może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Usługa, której używasz w domu, może być świetna do przesyłania strumieniowego filmów, ale VPN może służyć znacznie poważniejszym celom za granicą. Wybieraj ostrożnie.

ExpressVPN

plusy i minusy

plusy

 • Obsługa wielu urządzeń i systemów operacyjnych
 • 160 lokalizacji serwerów
 • Przejrzysta polityka prywatności

minusy

 • Może być drogi
 • Tylko pięć równoczesnych połączeń

więcej szczegółów

Specyfikacja ExpressVPN: 160 lokalizacji serwerów, 94 kraje | 5 jednoczesnych połączeń | Kill switch: Tak | Platformy: Windows, macOS, iOS, Android, Linux i wiele innych | Logowanie: Brak dzienników przeglądania, niektóre dzienniki połączeń | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni.

ExpressVPN posiada sporą sieć serwerów składającą się ze 160 lokalizacji serwerów w 94 krajach. Niezależnie od tego, gdzie podróżujesz, istnieje duża szansa, że będziesz w stanie połączyć się z lokalnym serwerem.

ExpressVPN to szeroko stosowany dostawca VPN, który obsługuje wiele platform i urządzeń. Jest to również jeden z najlepszych VPN dla iPhone’ów i topowy VPN dla Androida, co czyni go przydatnym w podróży, zwłaszcza gdy używasz wielu urządzeń na różnych systemach operacyjnych. 

Możesz użyć natywnej aplikacji lub skonfigurować ExpressVPN ręcznie w systemach Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Chromebook i innych.

Kluczową zaletą ExpressVPN jest prywatny DNS, który uruchamia na każdym serwerze VPN, jeśli chodzi o podróże. Oznacza to, że gdy próbujesz uzyskać dostęp do Gmaila, na przykład, DNS ExpressVPN da Ci rzeczywisty adres IP dla Gmaila. Nie musisz decydować się na prywatne DNS ExpressVPN, ponieważ żądania są chronione automatycznie i bez narażania ich na działanie osób trzecich.

Polityka prywatności ExpressVPNs jasno określa, jakie informacje zbiera. Nie rejestruje informacji, które mogłyby zostać wykorzystane do identyfikacji użytkownika, takich jak adres IP, historia przeglądania lub zapytania DNS. Jednak śledzi daty połączeń, ilość przesyłanych danych i lokalizację serwera. ExpressVPN sprawił, że te informacje są bardzo jasne i łatwo dostępne, co jest plusem.

W chwili pisania tego tekstu, koszty subskrypcji zaczynają się od 6,67 dolarów miesięcznie na ograniczonym czasie umowy z planem 12 miesięcy i trzy miesiące wrzucone za darmo; 9,99 dolarów / miesiąc na sześć miesięcy, lub 12,95 dolarów za miesiąc dostępu.

Surfshark VPN

plusy i minusy

plusy

 • Nieograniczona ilość jednoczesnych połączeń
 • Ponad 3,200 serwerów
 • Brak logów

minusy

 • Przeciętne prędkości
 • Niekonkurencyjne ceny za miesiąc

więcej szczegółów

Specyfikacja Surfshark VPN: Serwery: 3,200+, 100 krajów | Simultaneous connections: Unlimited | Kill switch: Tak | Platformy: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, Fire TV, Firefox, Chrome | Logging: Brak logów aktywności | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni.

W naszych najnowszych testach, podczas gdy prędkość była raczej średnia, połączenie z Surfshark było niezawodne i miało szybkie czasy połączeń. Surfshark VPN to bardzo bezpieczna opcja, a podczas ostatnich testów nie znaleźliśmy żadnych wycieków DNS. 

Firma nie rejestruje Twojej aktywności podczas korzystania z usługi i oferuje prywatne możliwości DNS, a także to, co Surfshark nazywa trybem NoBorders. Ta funkcja umożliwia dostęp do stron niezależnie od restrykcyjnych połączeń granicznych. Bądź jednak ostrożny. Kraje ograniczające dostęp mają tendencję do omijania tych ograniczeń.

Surfshark VPN posiada wiele standardowych funkcji, w tym dzielone tunelowanie, kill switch, który zapewnia bezpieczeństwo połączenia w przypadku jego utraty, MultiHop (podwójny VPN), statyczne i rotacyjne adresy IP oraz blokadę reklam/trackerów. Istnieją również niedrogie narzędzia dodatkowe, w tym wyszukiwarka bez trackerów, skaner naruszeń danych i oprogramowanie antywirusowe.

Surfshark działa na zasadzie live warrant canary i jest niezależnie audytowany.

Obecnie Surfshark prowadzi wyprzedaż. Obniżony z 12,95 USD/miesiąc (typowy miesięczny abonament), VPN będzie Cię kosztował tylko 2,30 USD/miesiąc za dwuletni plan abonamentowy. Alternatywnie możesz zapisać się na rok i zapłacisz 3,99 USD / miesiąc. Jesteś rozliczany za cały pakiet w momencie rejestracji. Dwa darmowe miesiące są w ofercie, jeśli zapiszesz się na 24-miesięczny plan.

NordVPN

plusy i minusy

plusy

 • Duża sieć serwerów
 • Niezawodność i szybkość
 • Stabilne połączenie

minusy

 • Ograniczenie do sześciu jednoczesnych połączeń

więcej szczegółów

Specyfikacja NordVPN: Serwery: 5,000+, 60 krajów | Jednoczesne połączenia: 6 | Kill switch: Tak | Platformy: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, Android TV, Chrome, Firefox, Edge | Logowanie: Brak logów aktywności | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni.

W naszej recenzji NordVPN był szybki i miał niezawodne i spójne połączenie. Wydajność NordVPN była ogólnie spójna w wielu sytuacjach testowych. Oznacza to, że jeśli podróżujesz, prawdopodobnie będziesz mógł liczyć na taką samą wydajność NordVPN bez względu na to, skąd się łączysz.

NordVPN obsługuje również udostępnianie P2P i jest jednym z naszych ulubionych VPN do torrentów. Oferuje drugą warstwę szyfrowania dzięki funkcji Double VPN i ma dedykowane IP, jeśli próbujesz uruchomić VPN, który podwaja się jako serwer. Jeśli chodzi o kompatybilność, NordVPN obsługuje wszystkie główne platformy i ma dodatkowe wtyczki do przeglądarek dla Chrome, Firefox i Microsoft Edge.

Ogólnie rzecz biorąc, NordVPN to solidny wybór. Posiada 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co powinno dać Ci wystarczająco dużo czasu na przetestowanie produktu i sprawdzenie, czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Koszt subskrypcji może być również uważany za drogi poza wydarzeniami sprzedaży. Możesz wybrać między Complete, Plus i Standard na dwa lata, rok i plan miesięczny, różnica polega na tym, czy chcesz również dostęp do menedżera haseł, skaner naruszenia danych, lub zaszyfrowanej usługi przechowywania w chmurze.

Ceny zaczynają się od 4,19 USD / miesiąc na dwuletnim planie standardowym do 14,49 USD / miesiąc na pełnej, jednomiesięcznej subskrypcji. W chwili pisania tego tekstu NordVPN prowadzi promocję urodzinową dla nowych subskrybentów. Jeśli zapiszesz się na plan dwuletni, na dowolnym poziomie, otrzymasz prezent w postaci trzech miesięcy lub jednego roku za darmo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top