Najlepsze alternatywy dla Netflixa: Binge-watch w innym miejscu

Zerwanie z Netflixem przez jego nową politykę haseł? Istnieje mnóstwo innych alternatyw Netflixa, aby oglądać oryginalne treści — a nawet telewizję na żywo.

Netflix jest często okrzyknięty królem serwisów streamingowych, ale jest też znany z częstego podnoszenia cen – a jeśli śledzicie najnowsze doniesienia, z łamania zasad udostępniania haseł. Jeśli konglomerat streamingowy w końcu wycenił cię jako abonenta, istnieje wiele innych opcji, aby oglądać programy telewizyjne i filmy.

Netflix ma najwięcej abonentów ze wszystkich usług strumieniowych na poziomie 230,75 mln abonentów w IV kwartale 2022 roku. Ale to nie znaczy, że musisz kupić do hype. Jego standardowa cena subskrypcji wzrosła o 1,50 USD w ciągu dwóch lat, a jego subskrypcja premium wzrosła o 2 USD w ciągu dwóch lat. W połączeniu z tym pęknięciem, ludzie szukają alternatyw. Ponadto możesz chcieć opuścić Netflix, jeśli stałeś się sfrustrowany jego ciągle zmieniającymi się tytułami i tym, co jest dodawane/usuwane z platformy miesięcznie.

W świecie streamingu jest więcej niż Netflix: w rzeczywistości istnieje ponad 200 usług strumieniowych dostępnych dzisiaj. Zebraliśmy najlepsze alternatywy dla serwisów strumieniowych, które obejmują telewizję na żywo, wyjątkowe oryginały, programy warte obejrzenia i wiele innych, dzięki którym będziesz mógł kontynuować strumieniowanie.

Hulu

plusy i minusy

Znane i popularne programy, jak również unikalne treści

plusy

 • Opcja transmisji na żywo z nieograniczonym DVR

minusy

 • Nadal ma reklamy (dla planu podstawowego)

więcej szczegółów

Cechy: Dostęp do Disney+ i ESPN+ | Telewizja na żywo | 3 000 tytułów

Za ponad połowę ceny miesięcznego abonamentu Netflix możesz oglądać szeroki wachlarz programów telewizyjnych i filmów na Hulu za jedyne 7,99 USD miesięcznie. Platforma ma oryginalne treści, takie jak The Handmaid’s Tale, How I Met Your Father, Dollface i więcej, a także klasyczne i popularne filmy.

Coś Hulu ma, że Netflix nie jest to opcja strumienia telewizji na żywo. Z najwyższą subskrypcją tier (82,99 USD miesięcznie), możesz oglądać telewizję na żywo i sport oraz uzyskać dostęp do Disney+ i ESPN+ bez reklam.

Jednak dwa z czterech tierów subskrypcji Hulu nadal mają reklamy. Ponadto, jego podstawowy abonament obsługuje tylko jeden streamer w tym samym czasie, więc nie można udostępnić swoje konto z przyjaciółmi lub rodziną, jak to zrobić z Netflix.

Amazon Prime Video

plusy i minusy

plusy

 • Wchodzi w skład abonamentu Amazon Prime
 • Opcja a la carte, dzięki której możesz kupić filmy lub programy
 • Brak reklam

minusy

 • Ograniczona ilość oryginalnych treści
 • Płać dodatkowo za oglądanie niektórych tytułów filmowych

więcej szczegółów

Cechy: Dołączona do subskrypcji Amazon Prime | Kupuj lub wypożyczaj tytuły | Około 26 000 tytułów

Jeśli jesteś jednym z ponad 200 milionów abonentów Amazon Prime, masz już Amazon Prime Video. Usługa ta jest również dostępna jako samodzielna opcja, jeśli nie posiadasz członkostwa Prime, w cenie 8,99 USD miesięcznie.

Amazon Prime Video ma oryginalne seriale, takie jak The Marvelous Mrs. Maisel, The Boys i The Lord of the Rings: Pierścienie władzy. Co jest wspaniałe w tej konkretnej platformy jest to, że można kupić / wynająć filmy / seriale a la carte, więc jeśli szukasz czegoś konkretnego, może być warto.

Podczas gdy Amazon Prime jest przyzwoitą alternatywą Netflixa, brakuje mu liczby oryginalnych seriali i filmów, które oferuje Netflix. Ponadto, nawet z subskrypcją, nadal musisz kupić/wypożyczyć niektóre tytuły, co sprawia, że ogólny koszt idzie w górę.

HBO MAX

plusy i minusy

plusy

 • Dużo oryginalnych treści
 • Oglądanie niedawno wydanych filmów

minusy

 • Trzeba zapłacić prawie tyle samo, co za abonament Netflixa, aby nie otrzymywać reklam
 • Trwa zmiana treści w związku z fuzją

więcej szczegółów

Cechy: Dołączona do subskrypcji HBO | Ponad 2500 tytułów | Strumieniowanie 4K UHD

Aby oglądać niektóre z najbardziej buzzworthy shows, będziesz potrzebował HBO Max. Usługa strumieniowa kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie z reklamami i 15,99 dolarów miesięcznie za doświadczenie bez reklam i strumieniowanie w 4K UHD. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli masz już subskrypcję HBO, HBO Max przychodzi za darmo.

HBO Max jest domem dla popularnych seriali, takich jak The Last of Us, Euphoria, Succession, The White Lotus i więcej. Można również oglądać niedawno wydane filmy z ostatnich sześciu miesięcy, jeśli nie można złapać je w kinach.

Jego wyższy poziom subskrypcji bez reklam będzie kosztował Cię prawie tak samo jak Netflix. Należy również pamiętać, że z fuzji Warner Brothers/Discovery, niektóre treści, takie jak Westworld, Raised by Wolves, i The Nevers, został usunięty, i jesteś prawdopodobnie zobaczyć kilka więcej wahań z treścią HBO Max biblioteki aż fuzja została zakończona (sometime później w tym roku).

Apple TV+

plusy i minusy

plusy

 • Nagradzane oryginalne treści
 • Niedrogi
 • Brak reklam

minusy

 • Odcinki pojawiają się tylko co tydzień
 • Mniejsza biblioteka treści niż w przypadku innych opcji

więcej szczegółów

Cechy: Kompatybilność z wieloma urządzeniami | Brak reklam | Około 80 tytułów 

W ofercie Apple TV+ znajdują się niemal same oryginalne programy i filmy, dzięki czemu wiesz, że oglądasz coś, czego nie da się obejrzeć nigdzie indziej. Za 6,99 USD miesięcznie możesz oglądać nagradzane programy i filmy, takie jak The Morning Show, Ted Lasso, Severance, Coda i inne. A najlepsze jest to, że nie ma tam żadnych reklam.

Chociaż możesz myśleć, że Apple TV+ jest kompatybilny tylko z urządzeniami Apple, platforma faktycznie działa na konsolach do gier, urządzeniach strumieniowych, takich jak Roku i Amazon Fire TV, Smart TV i oczywiście na Apple TV i innych urządzeniach Apple.

Jednak odcinki na Apple TV+ wałkują się co tydzień, a nie wszystkie razem, co utrudnia binge-watch naprawdę dobrego serialu. Ponadto, obecnie nie ma aplikacji Apple TV+ dostępnej dla urządzeń z systemem Android lub użytkowników komputerów.

Peacock

plusy i minusy

plusy

Telewizja na żywo i sport

Różne poziomy cenowe, w tym jeden darmowy

minusy

Nadal ma reklamy

Brak opcji przesyłania strumieniowego 4K

W opcji bezpłatnej niektóre treści są płatne

więcej szczegółów

Cechy: Bezpłatny poziom | Telewizja na żywo | Ponad 80 000 godzin treści

Serwis streamingowy NBC oferuje trzy poziomy: darmową subskrypcję, która wciąż ma reklamy, subskrypcję premium za 4,99 USD, która ma ograniczone reklamy, ale także sporty i wydarzenia na żywo, a także poziom plus, który wynosi 9,99 USD i ma zero reklam i pozwala pobrać i oglądać wybrane tytuły w trybie offline. Jednakże, jeśli jesteś skłonny do czynienia z około minuty reklam, bezpłatny tier jest solidną opcją.

Na Peacock, można oglądać oryginalne serie, takie jak Bel-Air, Dr Death, Girls5Eva i Wolf Like Me, jak również kultowe klasyki, takie jak The Office, 30 Rock, Parks and Recreation, kolekcja Harry Potter, i więcej. Można też oglądać telewizję na żywo i sport, w tym WWE i piłkę nożną. Oferuje również ekskluzywne 24-godzinne relacje z każdej olimpiady, w tym nadchodzących Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu, Francja.

Oczywiście, minusem tutaj jest to, że Peacock nadal ma reklamy dla dwóch z trzech subskrypcji, ale hej, wolny przychodzi w cenie. Niektóre z treści jest również paywalled. Ponadto, nie ma opcji streamingu 4K, więc jakość mogłaby być lepsza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top