Uber podobno rozważa wydzielenie swojego biznesu przewozowego

Uber Technologies Inc. podobno rozważa wydzielenie swojego biznesu Uber Freight w ramach sprzedaży lub jako firma notowana na giełdzie.

Bloomberg, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, powiedział, że spin-off jest rozważany, ponieważ Uber chce usprawnić swoje skupienie się na ride-hailingu i dostawie jedzenia. Mówi się, że decyzja o wydzieleniu Uber Freight nie jest nieuchronna, a plan firmy może ulec zmianie.

Te same źródła mówią, że pierwsza oferta publiczna jest bardziej prawdopodobnym wynikiem, a jeśli Uber zdecyduje się na IPO, może to nastąpić dopiero w przyszłym roku i będzie zależało od warunków rynkowych. Uber odmówił komentarza na temat raportu.

Założony w 2017 roku Uber Freight to firma zajmująca się logistyką i zarządzaniem łańcuchem dostaw, która łączy kierowców ciężarówek z firmami spedycyjnymi, całkiem dosłownie Uber dla ciężarówek we wszystkich, ale z nazwą, z szeregiem dodatkowych usług.

Firma została częściowo wydzielona w październiku 2020 roku, kiedy zebrała 300 milionów dolarów przy wycenie 3,5 miliarda dolarów od Greenbriar Equity Group L.P. Według Crunchbase, Uber Freight zebrał dodatkowe 550 milionów dolarów od D1 Capital Partners, GCM Grosvenor Inc. i Abu Dhabi Growth Fund LLC w listopadzie 2021 roku.

Uber ostatnio zgłosił zyski w dniu 8 lutego, z biznesem towarowym generującym przychody w wysokości 1,5 miliarda dolarów w kwartale kończącym się 31 grudnia, co stanowi wzrost o 43% w skali roku, Ale liczba nagłówkowa nie mówi całej historii. W swoim telefonie z wynikami za czwarty kwartał, dyrektor finansowy Ubera, Nelson Chai, ostrzegł, że Uber Freight będzie zmagał się w przyszłości z cyklicznym spowolnieniem w branży.

„Spodziewamy się, że zobaczysz, że dostaniemy trochę trakcji tam, ale przytłaczający cykl, który dzieje się teraz szerzej na branży towarowej, będzie nadal wpływał na naszą działalność”, powiedział Chai w wezwaniu. „I tak, ten biznes będzie nadal opóźniony prawdopodobnie w stosunku do tego, gdzie mielibyśmy nadzieję”.

Uber Freight ogłosił również, że zwalnia 3% swojej siły roboczej, czyli 150 pracowników, w styczniu, powołując się na utrudnienia na rynku logistycznym. Podobnie jak wiele innych firm, Uber zauważył również, że biznes cargo przyspieszył zatrudnianie w 2022 roku, spodziewając się innej rzeczywistości gospodarczej.

Ostrzeżenie o spadku koniunktury przed ewentualną sprzedażą lub IPO nie jest idealne, gdy próbuje się zmaksymalizować zwrot dla akcjonariuszy. Z Uber powiedział, że być może czeka do przyszłego roku, aby spławić firmę, może nie być biorąc pod uwagę warunki rynkowe sam i może być nadzieję, że ogólny rynek towarów obraca się w ciągu następnego roku, jak również.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top