Kakao zamknie w przyszłym miesiącu koreańskie biuro Tapas Entertainment w ramach restrukturyzacji

Kakao Entertainment, należące do południowokoreańskiego giganta technologicznego Kakao, zamknie w przyszłym miesiącu koreański oddział Tapas Entertainment, platformy storytellingowej z siedzibą w USA. 

Kakao Entertainment powiedział TechCrunch, że planuje zamknąć koreańskie biuro jako część restrukturyzacji, aby skupić się na Ameryce Północnej i innych globalnych jednostkach firmy. Zamknięcie obejmie również zwolnienia wpływające na zespół z siedzibą w Korei.

„Tapas Entertainment usprawnia operacje, aby elastycznie [i szybko] reagować na rynku północnoamerykańskim w odpowiedzi na globalne spowolnienie gospodarcze” – powiedział TechCrunchowi rzecznik Kakao Entertainment. „Tapas Korea była w służbie operacji i marketingu Tapas Entertainment, która ma siedzibę w USA”.  

Firma nie podała całkowitej liczby pracowników Tapas Entertainment oraz ilu pracowników Tapas Korea zostanie zwolnionych. Według lokalnych mediów, Tapas Korea zatrudnia około 20 pracowników. 

KaKao Entertainment posiada trzy główne jednostki: agencję artystyczną (Kakao Entertainment), jednostkę zajmującą się opowiadaniem historii (Tapas Entertainment) oraz biznes muzyczny podobny do Spotify (Melon). 

Tapas Entertainment prowadzi Tapas, platformę webcomic z siedzibą w Los Angeles; Radish, nowojorską aplikację do tworzenia seriali oraz Wuxiaworld, platformę azjatyckiego fantasy. 

Kakao Entertainment przejmie obowiązki, którymi wcześniej zajmowało się Tapas Korea, decyzja została podjęta, ponieważ większa organizacja ma większe doświadczenie i możliwości – wyjaśnił rzecznik. Dodano, że nie ma to związku z upadkiem Silicon Valley Bank w zeszłym tygodniu, mimo że Tapas Entertainment jest deponentem SVB. Firma przygotowuje obecnie działania mające na celu poradzenie sobie z upadkiem SVB, w tym dywersyfikację aktywów na różne banki i konta. Ze względu na szybkie działania rządu amerykańskiego i regulatorów, którzy zagwarantują wszystkie depozyty, rzecznik powiedział, że nie powinno być żadnych skutków dla firmy. 

Rzecznik powiedział również, że restrukturyzacja nie jest związana z trwającymi rozmowami o przejęciu, które Kakao prowadzi w sprawie k-popowej agencji SM Entertainment. 

Wiadomość o zamknięciu koreańskiego oddziału pojawia się prawie dwa miesiące po masowym pozyskaniu przez Kakao Entertainment około 966 milionów dolarów (1,2 biliona wonów) z Saudi Arabia’s Public Investment Fund i Singapurskiego suwerennego funduszu GIC na początku tego roku. Firma powiedziała, że wykorzysta finansowanie do dalszej międzynarodowej ekspansji i przejęć. 

W maju 2022 roku Kakao Entertainment połączyło dwie platformy storytellingowe, Tapas i Radish Media, aby przyspieszyć wzrost Kakao Entertainment w Ameryce Północnej. Po połączeniu, przemianowała połączoną jednostkę na Tapas Entertainment.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top