Recenzja Samsunga Galaxy Watch 5 Pro: Najlepsze wearable dla fanów Androida

Samsung Galaxy Watch 5 Pro przynosi kilka drobnych usprawnień sprzętowych i programowych w stosunku do innych modeli Galaxy Watch, ale czy jest wystarczająco dobry, aby zastąpić zegarek sportowy z GPS?

plusy i minusy

plusy

  • Lekka tytanowa obudowa
  • Wyświetlacz AMOLED z szafirowego szkła
  • Wystarczająco duża bateria dla większości użytkowników
  • Obsługa aplikacji Google Wear OS 3

minusy

  • Ograniczony, ręczny proces GPX
  • Brak możliwości pomiaru temperatury skóry
  • Ciśnienie krwi pozostaje nieuchwytne w USA

Samsung ogłosił dwie wersje swojego Galaxy Watch 5 w zeszłym roku, ale w przeciwieństwie do poprzednich lat, gdzie widzieliśmy standardowy model i jeden z fizycznym obrotowym pierścieniem, Samsung pozbył się fizycznej tarczy i wprowadził nowy model „Pro”.

Pro marketing tego zegarka jest trochę na wierzchu, z Samsung robi swój sprawiedliwy udział promowania, jak wiele lepiej Watch 5 Pro jest dla przygód na świeżym powietrzu niż standardowy model Watch 5. Fizycznie ma twardszy wyświetlacz ze szkła szafirowego, tytanowa obudowa zegarka i znacznie większa pojemność baterii, więc mogą one pomóc wytrzymać trochę więcej nadużycia.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro to z łatwością najlepsze wearable dla posiadaczy smartfonów z systemem Android.  

Kilka funkcji oprogramowania zaokrąglić „Pro” moniker, takie jak możliwość importowania plików GPX dla turystyki pieszej i rowerowej, a także o powrocie trasy automatycznie wyznaczone na kiedy zapomnisz zrobić to sam. Dla wszystkich szczegółów, jak korzystać z nowego kafla Route i plików GPX, sprawdź ten szczegółowy walk-through. Jest jasne, że Galaxy Watch 5 Pro nie będzie wyzwaniem dla Garmin, Coros, lub Polar GPS zegarek sportowy dla poważnych przygód na świeżym powietrzu i pragnienie tygodniowego ładowania, ale jest to najdłużej trwające flagowy smartwatch i będzie zadowolić większość sportowców casual.

Poszedłem wędrówki, bieganie, wędkowanie i spanie z Black Titanium Galaxy Watch 5 Pro w ciągu ostatnich trzech tygodni i zbudowali sprawiedliwe zrozumienie tego, co Samsung próbuje zrobić z nowym zegarkiem. I choć może to być najnowszy smartwatch firmy – i pierwszy, który ma być Pro – jest kilka niedociągnięć, które mogą być naprawione z przyszłych aktualizacji oprogramowania.

Wyświetlacz1,4-calowy ekran dotykowy Super AMOLED o rozdzielczości 450×450 pikseli
ProcesorSamsung Exynos W920 dual-core
MateriałyTytanowy korpus ze szkłem szafirowym o wytrzymałości 29GPa
RAM/pamięć1.5GB/16GB
Trwałość5 ATM/IP68 i MIL-STD-810H
Łączność802.11 a/b/g/n WiFi, Bluetooth 5.2, NFC, GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou, LTE (opcjonalnie)
CzujnikiAkcelerometr, barometr, czujnik Samsung BioActive (optyczny pomiar tętna + elektryczny sygnał serca + analiza impedancji bioelektrycznej), temperatura skóry, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik światła
Bateria590 mAh, do dwóch dni przy typowym użytkowaniu
Wymiary45,5 x 45,5 x 15 mm (zawiera wypustkę na czujnik) i 46,5 grama (bez paska)
KoloryCzarny tytan i szary tytan

Watch 5 Pro jest wyposażony w Google’s Wear OS napędzany przez Samsunga, więc oznacza to, że otrzymujesz Google Maps, Google Assistant, Google Pay, Messages, Keep Notes i więcej. Ponadto zapewnione są Samsung Pay, Samsung Messages, Samsung Health, Bixby i inne aplikacje Samsunga. Jest to w końcu Samsung Galaxy Watch. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top