Recenzja Logitech Litra Beam: Niesamowita lampka kluczowa dla streamerów w budżecie

Nowa Litra Beam firmy Logitech wyróżnia się na coraz bardziej zatłoczonym rynku, będąc kompaktowym, wszechstronnym i niedrogim rozwiązaniem dla nawet najbardziej złożonych konfiguracji biurkowych.

plusy i minusy

plusy

  • Wystarczająco jasna dla prawie każdego aparatu
  • Doskonały zakres obsługiwanych jasności i temperatur barwowych
  • Wiele punktów mocowania dla baz rozszerza wszechstronność

minusy

  • Dołączony kabel naprawdę potrzebował złącza kątowego 90 stopni
  • Niektóre sposoby zarządzania przewodami utrudniają regulację
  • Brak wsparcia dla urządzeń mobilnych w zakresie sterowania przez Bluetooth

Dobrej jakości oświetlenie może sprawić, że nawet przeciętne kamery internetowe będą wyglądać o wiele lepiej i pomoże Ci wyglądać najlepiej na żywo lub w nagraniu wideo. Oświetlenie zapewniane przez przeciętną lampę stołową może wydawać się wystarczające, ale często ma niewłaściwy poziom jasności, nadaje skórze nieprzyjemny odcień ze względu na nienaturalną temperaturę barwową, a nawet może wprowadzać niepokojące migotanie do wideo. 

Szczerze wierzę, że jedna Litra Beam to wszystko, czego większość streamerów będzie potrzebować.  

Wszystkich tych problemów można uniknąć, nabywając jedno z wielu specjalnie skonstruowanych rozwiązań oświetlenia kluczowego, zaprojektowanych specjalnie po to, by rozjaśnić swój wygląd na kamerze. Ta mnogość obejmuje kompaktowe modele, wiele super jasnych jednostek i tony wysoce regulowanych kluczowych świateł, które dostają swój unikalny odcień skóry po prostu dobrze. Ale jest bardzo niewiele pozycji, które oferują wszystkie te rzeczy w jednym pakiecie, a jeszcze mniej, które robią to za mniej niż 100 dolarów. Lampka Litra Beam firmy Logitech jest pierwszą opcją, której używałem, a która spełnia wszystkie te warunki.

Typ oświetlenia Stałe, regulowane diody LED
Jasność Do 400 lumenów
Zakres temperatury barwowej2700-6500K (Kelvin)
Wskaźnik renderowania kolorów93 CRI
Dyfuzor Wbudowany „zastrzeżony dyfuzor bezramkowy”
Opcje montażoweWkładki gwintowane 3 x 3 ¼-20 do użytku z ramionami innych firm lub dołączoną podstawą biurkową
ŁącznośćKabel zasilający i do transmisji danych 1,5m USB-C do USB-A, Bluetooth 
Wymiary Light: 15.75 in (400 mm) x 1.18 in (30 mm) x 1.18 in (30 mm) | Arm: extended – 24.21 in (61.5 cm), collapsed – 14.57 in (37 cm) | Base: 5.91 in (150 mm) x 0.63 in (16 mm)
OprogramowanieLogitech G Hub

Posiadam kilka biurek, z których wszystkie zaczęły się od minimalizmu na poziomie Zen i szybko przekształciły się w zagracone przestrzenie z prawie żadnym miejscem na zmieszczenie mojego najnowszego urządzenia do recenzji lub urządzenia osobistego. Na szczęście Logitech ułatwił mi testowanie, projektując Litra Beam tak, aby była nie tylko niesamowicie regulowana, ale również bardzo kompaktowa. 

Sama lampa zawiera trzy różne wkładki z gwintem ¼-20 (to samo złącze używane przez wiele statywów i elastycznych ramion montażowych) do przymocowania jej do dołączonej podstawy lub rozwiązania montażowego innej firmy. Ta trójka punktów montażowych pozwala na podłączenie lampy do podstawy poprzez jeden koniec lub środek dolnej lub tylnej części lampy.

Logitech's Litra Beam key light's backside

W środku widać złącze tylnego panelu, podczas gdy lampka jest połączona z podstawą poprzez drugą wkładkę gwintowaną ¼-20 na jej końcu. W rezultacie otrzymujemy lampę, która może być ustawiona w dowolny sposób na dowolnej osi obrotu, zarówno w pionie jak i w poziomie. To nie tylko dodaje elastyczności, której potrzebujesz, aby dopasować go do swojej konfiguracji strumieniowej, ale także pomaga oświetlić klatkę wideo poprzez wyrównanie jej oświetlenia z pozycją kamery. 

The base of the Logitech Litra Beam

Jego okrągła podstawa zawiera kilka wbudowanych kanałów od spodu do prowadzenia kabli i usuwania niepotrzebnych luzów.

Wszystkie te możliwości regulacji są wzmocnione przez ciężką (23,17 oz) podstawę dołączoną do Litra Beam. Stabilna podstawa utrzymuje lampkę dokładnie tam, gdzie ją postawisz, nawet podczas przechodzenia przez pełen zakres regulacji. Wszystkie punkty regulacyjne zachowują swoje położenie po ustawieniu. 

Sterowanie

Proste, ale wszechstronne elementy sterujące Litra Beam znajdują się z tyłu urządzenia. Obejmują one przełącznik zasilania, który zapamiętuje ustawienia pomiędzy kolejnymi cyklami zasilania, pokrętło jasności do regulacji poziomów światła oraz pokrętło temperatury barwowej, które sprawi, że oświetlenie będzie chłodniejsze lub cieplejsze (2700-6500K).

The controls of Logtiech's Litra beam
Wszystkie te regulacje można również dostosować w oprogramowaniu G Hub firmy Logitech.

Jeśli etapy regulacji jasności lub temperatury są zbyt zgrubne, oprogramowanie G Hub firmy Logitech może zapewnić bardziej ziarnistą kontrolę nad obydwoma, a także dostęp do klawiszy skrótu umożliwiających przełączanie się na wstępnie ustawione tryby oświetlenia. 

Z tyłu znajduje się również przycisk parowania Bluetooth. Pozwala to na zasilanie Litra Beam z oddzielnego źródła, podczas gdy połączenie Bluetooth komputera umożliwia sterowanie oświetleniem za pomocą G Hub. Jak widać na poniższym filmie, wszystkie elementy sterujące są czułe i łatwo dostępne, nawet w trakcie nagrywania. 

Logitech's Litra Beam on its warmest setting
Dołączone do zestawu diody LED są tak dobrze rozproszone, że musiałem celowo postarać się, aby na tym zdjęciu były widoczne pojedynczo. 

Wyjątkowa jakość wykonania i wygodne sterowanie niewiele znaczą, jeśli światło wytwarzane przez Litra Beam nie wytrzymuje. Na szczęście, byłem zszokowany jakością oświetlenia, jaką zapewnia ta mała lampka kluczowa. Jako osoba, która zazwyczaj polega na dużych, stojących na podłodze softboxach , nie spodziewałem się, że Litra Beam będzie w stanie zastąpić coś tak dużego w tak małej obudowie. Myliłem się. 

Logitech's Litra Beam aimed at a white photographic background
Litra Beam wycelowana w białe tło fotograficzne na małej jasności, aby pokazać kształt jej strumienia świetlnego.

Pomimo kształtu przypominającego pręt, strumień światła wyjątkowo dobrze wypełnia kadr. Zmienna temperatura barwowa zapewnia również przyjemne odbicie odcieni skóry przy mniejszym wysiłku niż w przypadku wspomnianych wcześniej lamp typu softbox. Stwierdziłem, że mogę z łatwością oświetlać moje filmy, używając jedynie Litra Beam i przyciemnionej lampy do uzyskania światła wypełniającego. Jeśli jesteś streamerem z dekoracyjnym akcentem i oświetleniem RGB wokół siebie (jak większość streamerów), prawdopodobnie nie będziesz potrzebował niczego więcej. 

Moje pochwały są jak najbardziej na miejscu, ale dlaczego po prostu nie pokażę wam jak Litra Beam wykonuje pracę, do której została zaprojektowana? Jak wspomniałem w filmie, nagrałem poniższe obrazy używając jedynie Litra Beam i kilku przyciemnionych lamp stołowych umieszczonych po drugiej stronie pokoju, aby uzyskać skromne oświetlenie wypełniające.

Według mnie, rezultaty są zadziwiająco dobre jak na coś nie większego niż lampa biurkowa. Zamiast ustawiać i rozkładać całe studio fotograficzne z softboxami i statywami, można zostawić Litra Beam na biurku, albo podszywając się pod lampę biurkową, jak na wcześniejszym zdjęciu, albo siedząc w tle, jak na zdjęciu poniżej.

Logitech's Litra Beam located behind an ultrawide monitor with the light above it
Dzięki dużemu uniesieniu w pionie zapewnianemu przez dołączoną podstawę można umieścić lampkę nawet nad wyższymi monitorami, w tym nad moim ultrawysokim monitorem przy jego własnym maksymalnym ustawieniu wysokości.

Oznacza to, że możesz w każdej chwili „wejść na żywo”, wiedząc, że Twoje oświetlenie będzie pod opieką po naciśnięciu przycisku.

Podczas gdy jeden Litra Beam był więcej niż wystarczający dla moich potrzeb — i potrzeb większości streamerów, jak sądzę — Logitech zauważa również, że można dodać drugi Litra Beam z obydwoma urządzeniami w orientacji pionowej, aby uzyskać jeszcze więcej światła, jeśli jest to potrzebne. 

Szczerze mówiąc uważam, że jeden Litra Beam to wszystko, czego większość streamerów będzie potrzebować. Świetnie nadaje się do nagrywania wideo, robienia zdjęć, a nawet po prostu do oświetlania rozmów Zoom, w których chciałem wyglądać szczególnie efektownie. Nie wypełni światłem całego pomieszczenia, ani nie sprawdzi się w przypadku konfiguracji z wieloma kamerami przy użyciu sprzętu jak w studiu filmowym. Ale ani jedno, ani drugie nie jest tym, do czego Litra Beam została zaprojektowana. Jest to kluczowa lampa dla streamerów i twórców treści, którzy chcą mieć pojedyncze, kompaktowe rozwiązanie, które mogą położyć na biurku i już nigdy nie martwić się o konfigurację oświetlenia. 

Poza kilkoma drobnymi wadami, takimi jak kabel USB-C, który aż prosił się o 90-stopniowe złącze, Litra Beam jest jednym z najlepszych, najprostszych i najbardziej skonstruowanych rozwiązań oświetleniowych, z jakich kiedykolwiek korzystałem. Jeśli możesz zmieścić cenę 99$ MSRP w swoim budżecie, kupiłbym go natychmiast.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top