Coinbase, Paxos zrywają więzi z pogrążonym w kryzysie kryptowalutowym Silvergate Bank

Główna giełda kryptowalut Coinbase Global Inc. powiedziała dziś, że nie będzie już korzystać z Silvergate Bank, aby ułatwić płatności w dolarach dla swoich partnerów instytucjonalnych, po tym jak ujawniono, że bank może mieć problemy finansowe.

Emitent stablecoinów Paxos Trust Co. LLC również ogłosił, że zerwie więzi z Silvergate. Firma powiedziała, że nie będzie to miało wpływu na klientów, ponieważ firma korzysta z „różnorodnej sieci partnerów bankowych.”

Powołując się na niedawne dochodzenie i opóźnienie w środę złożenia przez Silvergate Capital Corp. w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, spółkę macierzystą Silvergate Bank, Coinbase powiedział, że przełączy się na innych partnerów bankowych, aby zabezpieczyć transakcje gotówkowe.

„Coinbase będzie ułatwiać transakcje gotówkowe klientów instytucjonalnych z naszymi innymi partnerami bankowymi i podjęli proaktywne działania, aby pomóc zapewnić, że klienci nie doświadczą żadnego wpływu tej zmiany” – powiedział Coinbase na Twitterze. Firma dodała, że ma minimalną ekspozycję na Silvergate.

Silvergate stwierdził w złożeniu, że istniał „szereg okoliczności”, które „negatywnie wpłynęłyby” na czas zwolnienia. Firma dodała, że dodatkowe straty doprowadziłyby również do tego, że bank byłby „mniej niż dobrze skapitalizowany”.

Firma zaznaczyła również, że bada wpływ tych wydarzeń na „jej zdolność do kontynuowania działalności jako rosnący koncern.”

Po otrzymaniu wiadomości, wartość akcji Silvergate Bank spadła o ponad 40% we wczesnym porannym handlu, do 7,60 USD. Akcje Coinbase spadły o 8%, do 59,47 USD.

Silvergate odnotował już 1 miliard dolarów strat w ostatnim kwartale po tym, jak został złapany w upadek i bankructwo kryptowalutowej giełdy FTX Trading Ltd. należącej do Sama Bankmana-Frieda. To wydarzenie pogrążyło całą branżę kryptowalutową w chaosie, a Silvergate w styczniu zwolnił 40% swoich pracowników, powołując się na presję ekonomiczną.

Firma została również skierowana z pozwem zbiorowym w wyniku swoich transakcji z FTX, zarzucając, że firma podżegała do oszukańczych działań giełdy kryptowalutowej. Silvergate utrzymywał konta dla FTX i jego siostrzanej firmy Alameda Research, które zostały uwikłane w schematy oszustw, które ostatecznie doprowadziły do upadku obu w implozji finansowej, która zmiotła fundusze klientów.

Według doniesień Bloomberga, prokuratorzy z jednostki Departamentu Sprawiedliwości zajmującej się oszustwami, prowadzą również dochodzenie w sprawie udziału banku w skandalu FTX. Chociaż bank nie jest oskarżony o złe postępowanie, śledczy skupiają się na tym, co bank mógł wiedzieć o zakulisowych transakcjach.

Silvergate oświadczył w swoim pliku SEC, że jest teraz w trakcie „reewaluacji swoich strategii biznesowych w świetle wyzwań biznesowych i regulacyjnych, przed którymi obecnie stoi.”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top