Discord brings AI to life in its social messaging app

Discord Inc. wykorzystał moc sztucznej inteligencji, wprowadzając szereg nowych eksperymentalnych aktualizacji, które zmienią sposób, w jaki użytkownicy korzystają z jego platformy.

Aktualizacje te obejmują ożywienie robota czatu, Clyde’a, dzięki sztucznej inteligencji, ulepszenie usługi automatycznego moderowania serwera i umożliwienie użytkownikom wyświetlania podsumowań poprzednich rozmów.

Discord jest już miejscem docelowym dla doświadczeń AI za pośrednictwem aplikacji stron trzecich. Ponad 30 milionów osób skorzystało z aplikacji obsługującej SI za pośrednictwem Discorda. Należą do nich generator sztuki AI Midjourney, który ma jeden z największych serwerów na Discord, z ponad 13 milionami użytkowników.

„Na Discordzie możesz użyć AI, aby doładować swoją rozmowę ze znajomymi – możecie razem robić burzę mózgów, tworzyć razem, robić memy razem” – powiedział Anjney Midha, wiceprezes Discorda ds. ekosystemu platformy. „To zarówno rozrywka, jak i użyteczność, zabawa i informacja”.

Firma nawiązała współpracę z OpenAI LLC, twórcą chatbota ChatGPT, aby zasilić swoje nowe narzędzia AI. ChatGPT używa tego, co nazywa się generatywnym AI, rodzajem sztucznej inteligencji, która może prowadzić rozmowy, robić badania, a nawet oferować sugestie.

Discord dodał tę technologię do Clyde’a, pomocnego bota i logo w niepełnym wymiarze godzin, który wyskakuje, aby dostarczyć informacji lub gdy użytkownicy napotkają błąd. W przyszłym tygodniu Clyde stanie się o wiele bardziej pomocny niż kiedykolwiek i będzie działał prawie jak druga osoba na czacie.

Clyde In-Product Screenshot

Wpisując „@Clyde” na serwerze z aktywowaną nową aktualizacją AI, użytkownicy będą mogli porozmawiać z nowym Clydem na dowolnym kanale. On odpowie im tak samo jak inny użytkownik na dowolną liczbę tematów, w tym oferując sugestie, gdzie wyjść na jedzenie, jakie filmy oglądać lub kto jest główną gwiazdą w tym programie telewizyjnym, który wszyscy lubią (bo jesteś zbyt leniwy, aby otworzyć Google).

Clyde ma również dostęp do animowanych GIF-ów i emojisów, tak jak każdy inny użytkownik, i użyje ich, gdy zostanie o to poproszony.

AutoMod również dostał znaczącą aktualizację z możliwościami AI. Funkcja ta została wprowadzona w zeszłym roku, aby pomóc odciążyć moderatorów serwerów, dając im sposób na automatyczne flagowanie i blokowanie potencjalnie szkodliwych wypowiedzi dziejących się w ich kanałach, aby mogli podjąć odpowiednie działania. Jednak działa ona na podstawie słów i fraz kluczowych, którym może brakować niuansów i kontekstu.

Automod AI In-Product Screenshot

Z mocą technologii OpenAI, AutoMod może czytać zasady opublikowane na serwerze i stosować je do wiadomości, gdy przychodzą i zrozumieć kontekst tego, co ludzie mówią, zamiast używać tylko słów kluczowych. To może być różnica między flagowaniem użytkownika, który powiedział: „Nienawidzę papug, powinny umrzeć”, a innym pytaniem: „Jakie są powszechne sposoby, w jakie umierają papugi, więc mogę to powstrzymać?”.

AutoMod AI jest w stanie przetłumaczyć inne języki, aby określić, czy to, co powiedział użytkownik, narusza zasady, aby oznaczyć go dla moderatorów. Jest to coś, do czego oryginalny AutoMod nie byłby zdolny, ponieważ musiałby sztywno używać słów kluczowych, aby wykryć potencjalnie szkodliwe lub łamiące zasady treści.

Nowe generowane przez SI podsumowania konwersacji pomogą użytkownikom nadrobić zaległości w szybko płynących czatach, z których nie korzystali przez jakiś czas. Podsumowania te będą łączyć tematy i dostarczać krótkich opisów tego, co było omawiane, wraz z ikonami tego, kto w nich uczestniczył. Użytkownicy mogą kliknąć na nie, aby przejść do kontekstu i czytać dalej.

Nie jest rzadkością, że na serwerach z dużą ilością osób, lub nawet z kilkoma, ale bardzo rozmownymi przyjaciółmi, wiele tematów przechodzi przez okres czasu. W ten sposób, po powrocie, można ponownie wskoczyć do przepływu lub zrozumieć, o czym ludzie rozmawiali, bez poczucia, że jest się całkowicie wyrzuconym z pętli.

Jeśli chodzi o funkcje na horyzoncie, zespół Discorda pracuje nad wspólną tablicą z dodatkiem sztucznej inteligencji. Użytkownicy będą mogli wskoczyć do sesji razem i rysować na tablicy, a następnie wybrać region, wpisać tekst, aby opisać, co chcą i mieć generator tekstu do obrazu wziąć to, co narysowali i stworzyć wizualizacje.

Skupiając się na dostarczaniu społeczności i programistom najlepszych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji, Discord uruchomił również Inkubator Sztucznej Inteligencji w ramach ogłoszonego w październiku funduszu ekosystemowego o wartości 5 milionów dolarów. Nowy inkubator będzie oferował dotacje pieniężne na wsparcie rozwoju kolejnych narzędzi AI dla Discorda, a także godziny biurowe dla zespołów programistów, kredyty na obliczenia w chmurze dla usług i wczesny dostęp do funkcji platformy Discord.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top