Abonenci Google One mają zyskać dostęp do darmowej usługi VPN i monitoringu dark web

Google LLC ogłosiła dziś nowe funkcje bezpieczeństwa dla wszystkich planów Google One, w tym rozszerzenie usługi wirtualnej sieci prywatnej na wszystkich abonentów.

Google One oferuje użytkownikom dodatkową pamięć masową do wykorzystania w ramach usług Google Drive, Gmail i Google Photos. Na poziomie podstawowym oferuje 100 gigabajtów pamięci masowej w porównaniu ze standardowymi 15 gigabajtami oferowanymi za darmo z każdym kontem Google, z opcjami zakupu większej ilości pamięci masowej w razie potrzeby.

Dla większości ludzi, Google One jest o pamięci masowej, ale Google chce to zmienić z dodatkowych warstw bezpieczeństwa dla spokoju ducha. Google robi to poprzez oferowanie wszystkim abonentom dostępu do VPN przez Google One, funkcji, która wcześniej była dostępna tylko na 2-terabajtowym planie Platinum Google One lub wyżej. Gigant wyszukiwania wprowadza również raport ciemnej sieci w USA, aby pomóc użytkownikom lepiej monitorować swoje dane osobowe, które mogą znajdować się w tym zacienionym zakątku Internetu osiągalnym tylko dzięki specjalnemu oprogramowaniu.

VPN by Google One ma podobno zapewnić użytkownikom większą ochronę podczas dostępu do internetu, niezależnie od tego, z jakich aplikacji czy przeglądarek korzystają. Usługa osłania sesje internetowe przed hakerami lub operatorami sieci poprzez maskowanie adresów IP.

Google argumentuje, że bez VPN strony i aplikacje, które odwiedzają użytkownicy, mogłyby wykorzystać ich adres IP do śledzenia ich aktywności lub określenia ich lokalizacji. Usługa podejmuje również kilka dodatkowych kroków, aby upewnić się, że nikt nie może powiązać ruchu sieciowego z tożsamością użytkownika.

Nowy raport Google dotyczący ciemnej sieci monitoruje ukrytą sieć w poszukiwaniu skradzionych informacji, pomagając użytkownikom zidentyfikować dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres, e-mail, numer telefonu i numer ubezpieczenia społecznego, powiadamiając użytkowników, jeśli i kiedy ich dane zostaną ujawnione. Jeśli jakiekolwiek pasujące informacje zostaną znalezione w ciemnej sieci, usługa zapewnia użytkownikom wskazówki, jak mogą chronić te informacje. W jednym z przykładów, jeśli numer ubezpieczenia społecznego użytkownika został znaleziony w ciemnej sieci, usługa może sugerować, że jest zgłoszony jako skradziony do rządu i zapewnić kroki wymagane dla użytkownika, aby chronić kredyt danej osoby.

Oprócz pokazywania wyników dopasowanych do danych osobowych w profilu monitorowania, raport z dark web pokazuje również inne powiązane informacje, które mogą znajdować się w tych naruszeniach danych. Informacje w profilu monitorowania są traktowane zgodnie z polityką prywatności Google i mogą być usunięte w dowolnym momencie.

Wraz z ulepszonymi funkcjami bezpieczeństwa, wszystkie plany Google One są dostarczane z rozszerzoną pamięcią masową w chmurze, funkcjami edycji, takimi jak Magiczna gumka w Zdjęciach Google, dostępem do pomocy ekspertów i innymi korzyściami w całym Google.

Dostęp do VPN dla wszystkich członków Google One jest rozwijany od dziś i będzie dostępny dla użytkowników w 22 krajach na urządzeniach z systemem Android, iOS, Windows i Mac w najbliższych tygodniach. Raport o ciemnej sieci zacznie się toczyć do członków we wszystkich planach Google One w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top