Założyciel kłopotliwego krypto asset unicorn Babel uruchamia nowy projekt DeFi, stablecoin

Flex Yang, były dyrektor generalny i założyciel Babel Finance, przewodzi wysiłkom mającym na celu restrukturyzację obecnie osaczonego jednorożca aktywów kryptowalutowych, jednocześnie wprowadzając nowy zdecentralizowany projekt z nadzieją na uniknięcie niektórych wad jego poprzedniego przedsięwzięcia.

W świetle upadku scentralizowanych usług kryptowalutowych, takich jak FTX, Gemini i sam Babel, Yang przedstawia Hope, który łączy scentralizowane finanse (CeFi), zdecentralizowane finanse (DeFi) i tradycyjne finanse (TradFi), aby zapewnić rodzaj przejrzystości i bezpieczeństwa, które pochodzą z DeFi, ale zapewniają łatwy dostęp oferowany przez CeFi.

Projekt ma token imienny, który ma na celu ostatecznie powiązać swoją wartość z dolarem w miarę wzrostu adopcji. Jednak token Hope będzie początkowo używał Bitcoina i Etheru jako rezerw zamiast gotówki i aktywów równoważnych gotówce, które są preferowane przez inne stablecoiny. Podejście to może wzbudzić pewne brwi.

Yang porównuje Hope do MakerDAO, emitenta stojącego za popularnym stablecoinem Dai, ale z „serią dodanych funkcjonalności.”

Jeden z protokołów Hope, HopeConnect, na przykład, jest aplikacją rozliczeniową i rozliczeniową DeFi, która pozwala użytkownikom handlować instrumentami pochodnymi w ramach głównych scentralizowanych giełd (CEX) bez deponowania aktywów na platformach CeFi.

„Oznacza to brak depozytu CEX, brak ryzyka kredytowego użytkownika, przy jednoczesnym przeniesieniu doświadczeń handlowych CEX do DeFi. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do płynności CEX w anonimowy i zdecentralizowany sposób” – powiedział Yang w wywiadzie dla TechCrunch.

Hope startuje już dziś. Yang potwierdził, że podczas gdy ekosystem rozpocznie się od inwestycji od inwestorów zewnętrznych, osobiście zainwestuje 10 milionów dolarów z kieszeni w finansowanie ekosystemu Hope.

Refinansowanie

W czerwcu ubiegłego roku, skoncentrowany na instytucjach zarządca aktywów kryptowalutowych Babel zamroził wypłaty i wykupy w czasie pogorszenia się sytuacji na rynku, powołując się na „niezwykłą presję na płynność”. Jego kłopoty finansowe wyszły na jaw zaledwie miesiąc po tym, jak ogłosił, że jego wycena osiągnęła 2 miliardy dolarów w ramach podwyższenia serii B o 80 milionów dolarów.

6 marca Babel z siedzibą w Hong Kongu i Singapurze złożył moratorium ochronne w Sądzie Najwyższym w Singapurze, starając się o zgodę na restrukturyzację.

Bloomberg poinformował, powołując się na źródła, że Babel planował wykorzystać przychody z oddzielnego stablecoina, zwanego Babel Recovery Coin (BRC), do spłaty długów wobec wierzycieli.

Komentując raport Bloomberga, Yang powiedział, że Hope będzie stakowany przez Babel, ale nie będzie bezpośrednio spłacał wierzycieli. Raczej wierzyciele otrzymają monetę BRC.

Według Yanga, zespół stojący za Hope, który składa się z byłych pracowników Babel, otrzyma 30% tokenów lewarowanych (LT) z czteroletnim harmonogramem nabywania uprawnień. Zespół zablokuje wszystkie swoje LT do głosowania escrowed tokens (veLTs), aby zarządzać zdecentralizowaną autonomiczną organizacją Hope (DAO). W rezultacie otrzymają oni przychód DAO w ramach swoich praw veLT.

Następnie 10-20% przychodów otrzymanych przez zespół pójdzie na odkupienie BRC dwa lata po usankcjonowanej przez sąd restrukturyzacji Babel – dodał założyciel.

Stawiając na Hongkong

Flurry firm kryptowalutowych z Azji spieszy się, aby zwiększyć aktywność w Hongkongu, ponieważ region sygnalizuje swoje pragnienie bycia następnym regionalnym centrum dla aktywów cyfrowych. Chociaż Hope nie planuje być częścią ekosystemu stablecoinów w Hongkongu, który obejmuje wysiłki w zakresie tworzenia stabilnych monet offshore w juanach, to „jedzie na fali przyjaznej atmosfery i rosnącej jasności regulacyjnej w Hongkongu, co szczerze mówiąc czyni go jednym z wielu idealnych rynków dla ekosystemu Hope” – powiedział Yang.

„Ponadto, weź pod uwagę, że Dolar Hongkongu jest zasadniczo największym na świecie stablecoinem powiązanym z USD, regulatorzy z Hongkongu wiedzą, jak te rzeczy działają, a co najważniejsze, jak regulować takie waluty” – kontynuował założyciel.

„Istnieje wyraźny trend w Hongkongu, globalnym centrum finansowym, a my nie chcemy przegapić tej okazji, aby wykorzystać ponowne zainteresowanie Hongkongu wspieraniem innowacji Web 3.0”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top