Nowe chipy AI firmy Hailo zapewniają większą moc przetwarzania obrazu w urządzeniach brzegowych

Hailo, dobrze finansowany producent chipów AI z Tel Awiwu, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek swojej najnowszej rodziny procesorów: Hailo-15H, M i L SoCs. Podobnie jak poprzednik, Hailo-8, firma zaprojektowała te nowe procesory, aby przynieść modele AI do krawędzi, a konkretnie, aby zasilić inteligentne kamery.

„Hailo-15 stanowi znaczący krok naprzód w uczynieniu AI na krawędzi bardziej skalowalnym i przystępnym cenowo”, stwierdził Orr Danon, dyrektor generalny Hailo. „Dzięki tej premierze wykorzystujemy nasze przywództwo w rozwiązaniach brzegowych, które są już wdrażane przez setki klientów na całym świecie; dojrzałość naszej technologii AI; i nasz wszechstronny pakiet oprogramowania, aby umożliwić wysoką wydajność AI w formie kamery”.

Firma twierdzi, że nowa rodzina Hailo będzie oferować szybkość przetwarzania od 7 tera operacji na sekundę (TOPS) do 20 TOPS, co czyni ją pięciokrotnie szybszą od porównywalnych cenowo rozwiązań. Używając najwyższej klasy Hailo-15H, użytkownicy mogą uruchomić model wykrywania obiektów, taki jak YOLOv5, w czasie rzeczywistym w rozdzielczości 1280×1280 – lub benchmarkowy model klasyfikacji ResNet-50 przy 700 klatkach na sekundę. Jeśli nie potrzebujesz przetwarzania w czasie rzeczywistym – lub nie masz nic przeciwko analizie mniejszej liczby klatek na sekundę – procesor może obsłużyć wejście wideo w rozdzielczości do 4k60.

Firma zauważa również, że to wydanie wprowadza do kamer transformatory oparte na wizji w celu wykrywania obiektów w czasie rzeczywistym. Ale jej chipy mogą być również wykorzystywane do poprawy jakości wideo, w tym poprawy wideo w warunkach słabego oświetlenia, stabilizacji wideo i wyobraźni HDR.

„Kamery zasilane przez Hailo-15 obniżają całkowity koszt posiadania w masowych wdrożeniach kamer poprzez odciążenie analityki w chmurze w celu zaoszczędzenia pasma wideo i przetwarzania, jednocześnie poprawiając ogólną prywatność dzięki anonimizacji danych na krawędzi. W rezultacie otrzymujemy ultrawysokiej jakości rozwiązanie analityki wideo oparte na sztucznej inteligencji, które utrzymuje ludzi w bezpieczniejszym stanie, zapewniając jednocześnie ich prywatność i pozwalając organizacjom działać bardziej efektywnie, przy niższych kosztach i złożoności infrastruktury sieciowej – wyjaśnia firma.

Dzięki nowym procesorom Hailo rozszerza innowacyjną architekturę, którą opracowała dla swoich oryginalnych układów. Dzięki temu może przyjrzeć się sieci neuronowej, która jest uruchomiona na jej chipach, a następnie odpowiednio zmapować zasoby fizyczne, utrzymując jednostki obliczeniowe, pamięciowe i sterujące blisko siebie w celu uzyskania optymalnej wydajności – i wyłączyć te części procesora, które nie są potrzebne w danym momencie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top