Netflix pozwala teraz widzom telewizyjnym dostosować tekst do napisów i napisów zamkniętych

Od dzisiaj Netflix daje użytkownikom telewizji możliwość dostosowania rozmiaru i stylu napisów i napisów zamkniętych. Ta aktualizacja daje subskrybentom możliwość wyboru spośród trzech rozmiarów – małego, średniego i dużego – a także czterech stylów/kolorów, które obejmują domyślną opcję białego tekstu, drop shadow (biały tekst z czarnym tłem), light (czarny tekst z białym tłem) i kontrast (żółty tekst z czarnym tłem). Aktualizacja rozwinie się wśród użytkowników telewizji globalnie do końca dzisiejszego dnia.

Członkowie Netflixa mieli wcześniej dostęp do tych opcji rozmiaru i stylu napisów i napisów zamkniętych tylko przez internet. Jest to więc mile widziana aktualizacja dla użytkowników telewizorów, zwłaszcza, że streaming na dużych ekranach, takich jak podłączone telewizory, inteligentne telewizory i konsole do gier, stanowił 77% globalnie streamowanych minut w pierwszym kwartale 2022 roku, według firmy analitycznej Conviva. Co ciekawe, 80% Amerykanów stwierdziło, że są bardziej skłonni do ukończenia wideo, jeśli ma dostępne napisy, według badania z 2019 roku przeprowadzonego przez Verizon Media i Publicis Media.

Chociaż może się to wydawać małą aktualizacją, danie użytkownikom telewizji więcej stylów, czcionek, rozmiarów i kolorów dla napisów i zamkniętych napisów może znacznie poprawić wrażenia z oglądania. Na przykład znalezienie odpowiedniego rozmiaru i stylu napisów może zrobić ogromną różnicę dla widzów niedowidzących, głuchych i niedosłyszących. Zauważ, że Netflix ma już także wybraną liczbę tytułów z napisami dla niesłyszących i niedosłyszących (SDH). Napisy i zamknięte napisy są również pomocne dla widzów, którzy mogą nie rozumieć języka.

Istnieje mnóstwo serwisów streamingowych, które pozwalają użytkownikom zmienić rozmiar i styl napisów, takich jak między innymi Prime Video, Hulu, Disney+, HBO Max, Paramount+, Peacock i Discovery+.

Dzisiejsza aktualizacja Netflixa przychodzi prawie rok po tym, jak streamer uruchomił odznaki dla opisów audio i napisów, a także rozszerzył się do ponad 11 000 godzin opisowego audio w ponad 30 językach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top