Deel udostępnia ponad 120 milionów dolarów z własnej gotówki, aby wesprzeć klientów dotkniętych kryzysem SVB

Globalny dostawca płac Deel planuje zapewnić 120 milionów dolarów z własnej gotówki poza swoim bilansem, aby wspierać operacje płacowe startupów w następstwie zamknięcia Silicon Valley Bank. Firma połączyła siły z Andreessen Horowitz (a16z) i Y Combinator – obie firmy są inwestorami w Deel – aby zaoferować klientom wsparcie.

Rezerwa Federalna właśnie ogłosiła, że deponenci Silicon Valley Bank, zarówno ubezpieczeni, jak i nieubezpieczeni, będą w pełni chronieni – co doprowadziło do zbiorowej ulgi w całym ekosystemie technologicznym. Depozytariusze zostali uczynieni całością, gdy TechCrunch przeprowadzał wywiad ze współzałożycielem i dyrektorem generalnym Deel, Alexem Bouazizem, którego pierwszą reakcją na wiadomość było: „Zobaczymy, co się stanie, nigdy nie można być w pełni pewnym. Ale w międzyczasie jesteśmy gotowi z naszymi klientami, a klienci właśnie teraz i cokolwiek możemy zrobić, aby pomóc, będziemy tam.”

Później dodał: „To niesamowite, że wszyscy deponenci zostaną uczynione całością. Do jutra rana, kiedy wszystkie fundusze będą dostępne, założyciele muszą zachować ostrożność i pozostać czujni, aby zapewnić, że wszyscy pracownicy otrzymają wynagrodzenie.”

Deel, zwłaszcza, nie jest zbankrutowany w SVB: ponieważ działa w ponad 100 krajach, ma ponad 450 kont bankowych i ma wewnętrzne zarządzanie skarbem. Deel zapłacił karę, jak powiedział Bouaziz, za wycofanie gotówki ze swoich kont, ale ma nadzieję, że kara zostanie zniesiona.

Celem 120 milionów dolarów ratunku dla Deel jest pomoc firmom w prowadzeniu listy płac przez następne dwa cykle „z minimalnymi przerwami”. Firmy, które potrzebują pomocy, mogą wypełnić formularz wniosku i ubiegać się o nią za pośrednictwem Deel, który twierdzi, że pomoże zarówno w płacach pracowników, jak i kontrahentów dla obecnych klientów, a także niektórych nowych klientów.

„Uwolniliśmy część naszej gotówki, ponieważ naszym obowiązkiem jest pomaganie innym firmom, ale musimy być bardzo selektywni” – powiedział Bouaziz.  „Ponieważ jesteśmy już w systemie płac, mamy sposoby na osiągnięcie dobrych warunków”.

Przed ogłoszeniem decyzji dealerzy i firmy w całym kraju pracowali nad znalezieniem sposobów, aby pomóc startupom w zarabianiu na wynagrodzeniach. Z rządem obiecującym teraz ulgę, wysiłki są teraz bardziej przydatne jako plan zapasowy na wypadek, gdyby jakaś czkawka wystąpiła między teraz a poniedziałkowym rankiem. Warunki oferty gotówkowej Deela nie są w tej chwili jasne, co sprawia, że trudno jest porównać tę opcję z gotówką z banku SVB, która ma być uwolniona dla założycieli od poniedziałku rano.

https://buy.tinypass.com/checkout/template/cacheableShow?aid=Fy7FpgyUxA&templateId=OTOB0H38YGQ3&templateVariantId=OTVA8Y1XH826P&offerId=fakeOfferId&experienceId=EXC78P3VUPI4&iframeId=offer_438523458fc2b823703e-18&displayMode=inline&widget=template&url=https%3A%2F%2Ftechcrunch.com

Deel wydaje się pracować nad umową przyjazną założycielom, a Bouaziz dodaje, że „celem nie jest dla nas zarabianie pieniędzy. Bardziej chodzi o to, aby pomóc ludziom i autentycznie zdobyć zaufanie na rynku jako lider płac”.

Startup nie jest jedynym dostawcą płac szukającym pomocy dla klientów. W sobotę Remote ogłosił, że będzie prowadził listę płac „dla wszystkich pracodawców i pracowników zatrudnionych przez Remote dotkniętych przez SVB, niezależnie od tego, czy są w stanie sfinansować listę płac na czas dla marcowej listy płac.” W tweecie współzałożyciel i COO Marcelo Lebre powiedział: „Jeśli twój pracodawca, który zatrudnia cię za pośrednictwem Remote, nie jest w stanie natychmiast zapłacić za marcową listę płac, ponieważ nie ma dostępu do swoich funduszy, Remote nadal będzie wypłacać twoje wynagrodzenie”.

Brex ogłosił również w sobotę, że próbuje zebrać kapitał na awaryjną linię kredytową w ten weekend po otrzymaniu 1 miliarda dolarów odsetek. Dyrektor generalny Henrique Dubugras odmówił komentarza na temat tego, ile kapitału zostało zaangażowane w linię kredytową do tej pory, ale na ostatnim czacie z TechCrunch, powiedział, że jest na back-to-back połączeń próbuje uzyskać fundusze zablokowane. Jego niejasne, jak jego strategia zbierania funduszy może się zmienić, biorąc pod uwagę ostatnie aktualizacje regulatora.

Bouaziz powiedział, że „popyt nie jest dla nas tak interesujący, ponieważ to, co faktycznie chcemy zrobić, to pomóc ludziom.”

Deel, który zebrał prawie 680 milionów dolarów od czasu swojego powstania w 2019 roku i był ostatnio wyceniany na 12 miliardów dolarów, twierdzi, że jest rentowny od września. Posiada ponad 450 kont bankowych na całym świecie, podając JPMorgan Chase i Citibank jako dwóch swoich „podstawowych partnerów bankowych”, według Bouaziz.

W styczniu, fintech-turned-HR outfit ujawnił, że osiągnął 295 milionów dolarów w rocznym powtarzalnym przychodzie (ARR) do końca 2022 roku, zwiększając 417,5% z 57 milionów dolarów ARR osiągniętych na koniec 2021 roku. W tym czasie Deel powiedział, że ma ponad 15 000 klientów, w tym Nike, Subway, Reebok, Forever 21 i Klarna. Dziś Bouaziz powiedział, że firma ma prawie 18 000 klientów.Również w styczniu, Deel nabył Capbase za nieujawnioną kwotę w gotówce i akcji, oznaczając swoje wejście do przestrzeni zarządzania kapitałem.

W kwietniu 2022 roku, Remote podniósł 300 milionów dolarów przy wycenie 3 miliardów dolarów-plus. W tym czasie firma powiedziała, że jej klienci wahali się od małych startupów do dużych przedsiębiorstw i obejmowali GitLab, DoorDash, Hello Fresh, Loom i Paystack.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top