Pixel 8 Pro zwiastuje śmierć smartfonów z zakrzywionym ekranem

Linia Pixel firmy Google była przedmiotem ogromnej ilości przecieków w ciągu ostatnich kilku dni: Pixel 8, Pixel 8 Pro, Pixel 7a, a nawet Pixel Fold zrobiły rundę informacyjną, jakoś wszystkie naraz. To wszystko zajmie nam trochę czasu.

Zaczniemy od Pixel 8 Pro, który ma zestaw renderów od OnLeaks i Smartprix. Mam wrażenie, że te z roku na rok wyciekają coraz wcześniej, ale ten telefon powinien pojawić się gdzieś w czwartym kwartale. Największa zmiana na nowych renderach względem zeszłego roku: płaski wyświetlacz! Przemysł smartfonów może w końcu zrezygnować z bezsensownego gadżetu, jakim są zakrzywione wyświetlacze smartfonów.

Już od dziewięciu lat borykamy się z problemem zakrzywionych wyświetlaczy w smartfonach. Samsung, światowy lider w produkcji wyświetlaczy do smartfonów, już lata temu wpadł na to, że może wygiąć panel OLED, dzięki czemu lewa i prawa strona wyświetlacza zakrzywia się w dół i owija wokół obudowy telefonu. Samsung nigdy tak naprawdę nie rozważał, czy to dobry pomysł, choć, i zakrzywione wyświetlacze tylko przynieść szereg negatywów do projektu telefonu. Zakrzywiony wyświetlacz zniekształca obraz aplikacji, filmów i zdjęć, które były przeznaczone do wyświetlania na płaskiej powierzchni. W wielu warunkach oświetleniowych, krzywa przechwytuje tonę blasku, co sprawia, że trudno zobaczyć wszystko, co jest rzeczywiście w tym obszarze. Krzywa również sprawia, że dużo łatwiej przypadkowo dotknąć zakrzywione części ekranu, który będzie ogólnie zatrzymać ekran dotykowy z pracy.

Chociaż zostało to wprowadzone przez Samsunga, Android OEM groupthink oznaczało każdy producent szybko przyjął te zniekształcone wyświetlacze dla swoich flagowych telefonów. Większość aplikacji Android radzi sobie z problemem, po prostu mając naprawdę duże marginesy boczne, więc mogą one pozostać z dala od zniekształconego obszaru ekranu. Samotny smartphone holdout został Apple.

Jednak po dziewięciu latach użytkownicy Androida wreszcie mają nadzieję: Google Pixel 8 Pro. Nowe rendery pokazują pięknie płaski wyświetlacz bez zniekształceń. Wygląda to niesamowicie. W naszej recenzji zakrzywiony wyświetlacz był jednym z naszych największych (choć wciąż drobnych) zarzutów wobec Pixela 7 Pro, zwłaszcza że Google pokazał też, co mogło być w tańszym Pixelu 7. Ostatni punkt w podsumowaniu brzmi: „Najlepiej zaprojektowanym telefonem Google’a jest tak naprawdę tańszy Pixel 7, który ma płaski ekran i wykończenie z matowego aluminium”, a Google wybija jedną z tych dużych skarg. (Jeśli chodzi o łatwo zarysowujące się lustrzane wykończenie na wersji „Pro”, nie uzyskasz tego rodzaju szczegółów z przedpremierowego renderu).

The Pixel 7 Pro has laser autofocus and color sensors tucked between the first two camera lenses. We'll guess that one of these, probably the laser arrangement, is moving to that new cutout under the LED flash.

Inne zmiany obejmują nowy układ na aluminiowym pasku aparatu. Pixel 7 Pro miał dwa oddzielne kawałki szkła aparatu – jeden duży owal zakrywał dwa pierwsze aparaty, a następnie oddzielne pojedyncze koło zakrywało obiektyw zmiennoogniskowy. Pixel 8 Pro ma jeden duży owal, który pokrywa wszystkie trzy obiektywy. Co ciekawe, pod lampą błyskową LED znajduje się nowe wycięcie na czujnik, a raport ze Smartprix nie wie, do czego służy to wycięcie. Takie rendery pochodzą zazwyczaj z rysunków CAD przekazywanych producentom akcesoriów, więc o ile dostajemy kształt i umiejscowienie głównych elementów, o tyle funkcję zazwyczaj pozostawiamy w sferze domysłów.

Możemy zgadywać, choć, i weźmiemy konserwatywną trasę i powiedzieć, że wycięcie prawdopodobnie nie jest niczym nowym. Producenci Androida czują się zobowiązani do zmiany projektu bloku aparatu co roku w celach marketingowych, więc Google przesuwając czujniki wokół bez żadnego powodu byłoby całkiem normalne. Pixel 7 Pro ma teraz dwa czujniki w bloku głównego aparatu: czujnik koloru i laserowy czujnik autofokusa. Google zawsze lubi mieć czujnik koloru tuż obok głównego obiektywu aparatu, więc gdybym miał zgadywać, powiedziałbym, że układ laserowego autofokusa został właśnie przeniesiony pod lampę błyskową LED.

Jeśli chcesz zaszaleć ze spekulacjami, inne możliwości są nieskończone. iPhone ma freaking czujnik LiDAR do użytku AR, a żaden telefon z Androidem nigdy nie dopasowane, że. To dziwne, ponieważ jesteśmy dobrze przeszedł zwykły okres dwóch lat to trwa Android OEMs skopiować cokolwiek Apple robi, ale czuję się jak gdyby istniał realny sprzedawca tam, jeden z szybciej poruszających się chińskich OEMs jak Oppo lub Xiaomi byłby skoczył na to pierwszy. Mniej dramatyczne opcje są makro kamery – chociaż Google już używa szerokokątny obiektyw dla tego – lub czujnik głębokości, ale Google lubi polegać na AI dla postrzegania głębi. To prawdopodobnie tylko autofokus.

Raport Smartprix mówi, że telefon mierzy 162,6×76,5×8,7 mm-te liczby są w granicach 0,3 mm z zeszłego roku-i ekran jest zwykły 6,7 cala. Rogi wyświetlacza są podobno bardziej okrągłe.

W innych wiadomościach, OnLeaks ma również zestaw renderów tańszego Pixela 8. Ten telefon ma również bardziej zaokrąglone narożniki i wyświetlacz, który ma 6,2 cala, czyli 0,1 cala mniej niż w zeszłym roku. (Wyświetlacz został pierwotnie zgłoszony jako bardzo mały 5,8 cala, ale OnLeaks później poprawił to na bardziej normalne 6,2 cala). Korpus mierzy „150,5×70,8×8,9 mm” wobec zeszłorocznych 155,6×73,2×8,7 mm.

To jeszcze nie koniec. Uwierzylibyście, że ktoś wczoraj dostał w swoje ręce niewydany Pixel 7a? Wietnamska strona o nazwie Zing News (niektóre telefony Pixel są produkowane w Wietnamie) ma zdjęcia na żywo nadchodzącego, niewydanego mid-rangera Google’a. Wygląda dokładnie tak samo jak rendery OnLeaks sprzed czterech miesięcy, co jest powodem, dla którego wciąż pokrywamy te-OnLeaks jest super dokładne! Wygląda również tak samo jak Pixel 6a, ale z paskiem aparatu Pixel 7 w jednolitym kolorze. Pracujemy przez warstwę Google Translate tutaj, ale strona opisuje pasek aparatu jako „metal” z matowym wykończeniem, tak jak Pixel 7. Z tyłu Pixel 6a był plastikowy, więc materiały downgrade w pasku aparatu nie byłoby wielką niespodzianką, ale to brzmi jak Google trzyma się z aluminium.

Jeszcze jedno, zanim pójdziemy: Waham się powiedzieć „F” słowo, ale WinFuture twierdzi Pixel Fold-Google legendarny, stale opóźnione składany smartphone-może trafić na rynek już w czerwcu. Strona cytuje detaliczną listę, która ma telefon na 1,700 euro, lub około 1,794 dolarów. Google próbuje zbudować składany od kilku lat, ale nigdy nie trafia na rynek, więc zobaczymy. Przeciek Pixel 7a jest dobrym przykładem tego, jak to zwykle rozgrywa: 7a i Pixel Fold rzekomo mają podobne daty wydania, ale tylko 7a wyciekł na wolności. Jeśli Pixel Fold był uruchomienie wkrótce, spodziewamy się zobaczyć jeden sfotografowany gdzieś-ale to naprawdę nie stało się jeszcze. Jest ten jeden wątpliwy reddit post z Bigfoot-jakości zdjęcia tego, co plakat twierdzi, że jest Pixel Fold w metrze NYC, ale mamy nadzieję na coś bardziej konkretnego niż to, jak to jest pozostawione w barze lub coś.

Tak czy inaczej Google I/O 2023 to oficjalnie 10 maja, więc spodziewajcie się tam wielu zapowiedzi sprzętowych. W zeszłym roku Google naprawdę poszło na całość i po spodziewanym ogłoszeniu Pixela 6a, poszło do przodu i zapowiedziało cały wakacyjny łupek oraz tablet wydany w 2023 roku. Kto wie więc, z jak dużym wyprzedzeniem firma podzieli się w tym roku swoimi planami sprzętowymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top