Microsoft Teams dodaje awatary 3D dla osób, które chcą wyłączyć swoje kamery internetowe

Istnieje wiele powodów, aby wyłączyć kamerę podczas spotkania w ramach programu Zoom lub Teams – może właśnie sprzątasz biuro i nie chcesz wyglądać, jakbyś nie zwracał na siebie uwagi, albo Twoje dziecko wspina się po Tobie, albo po prostu nie zdążyłeś jeszcze wziąć prysznica i nie chcesz pokazać współpracownikom, jak bardzo jesteś rozczochrany.

Dla osób, które chcą rozdzielić różnicę między pojawieniem się w kamerze a jej wyłączeniem, Microsoft doda animowane awatary 3D do Microsoft Teams w maju, zgodnie z mapą drogową produktu Microsoftu. Awatary 3D są składnikiem „Mesh”, inicjatywy ogłoszonej przez Microsoft pod koniec 2021 roku, kiedy hype na „metaverse” osiągnął gorączkę. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, Mesh będzie obejmował nie tylko awatary 3D Teams, ale także wirtualne przestrzenie robocze dostępne za pośrednictwem VR, dzięki czemu osoby pracujące zdalnie będą mogły doświadczyć radości siedzenia w sali konferencyjnej, podczas gdy ktoś będzie drones on przed PowerPoint deck.

Aktualizacja mapy drogowej nie zawiera pełnej listy funkcji, ale poprzednie ogłoszenia o Mesh for Teams pokazały awatary z dostosowywanymi typami ciała, odcieniami skóry, kolorami włosów i fryzurami, ubraniami i rysami twarzy. Microsoft powiedział pod koniec 2021 roku, że początkowe wersje tych awatarów będą animowane tylko wtedy, gdy użytkownicy będą mówić, ale ostatecznie firma chce, aby były one w stanie naśladować rzeczywistą mimikę i ruchy użytkowników, jak przechwycone przez ich kamery internetowe.

Mesh for Teams miał początkowo zostać wprowadzony w 2022 roku, ale zwolnienia w Microsofcie, ogólne ochłodzenie zainteresowania wszystkim, co związane z Metaverse, oraz pracownicy stopniowo wracający do biur, mogą sprawić, że plany te zostaną cofnięte. Microsoft jest również w środku firmowego parcia na włączenie funkcji AI do wszystkich swoich produktów, co mogło strącić Mesh o miejsce lub dwa w dół listy priorytetów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top